Az Arsenal legendája lecsapott a magyar kapusra
Blikk
2026-06-19 17:31
A korábbi U21-es válogatott kapus, Hegyi Krisztián távozott a West Ham United labdarúgócsapatától és pénteken a Sparta Prahához igazolt. A 23 éves magyar játékosról áradozott az Arsenal korábbi klasszisa, Tomás Rosicky, aki jelenleg a cseh klub sportigazgatója. A fiatal kapust hét év után engedte el angol együttese.
Lasányi Csaba
Sportújságíró
Ezeket látta már?
– Már régóta tervben volt, hogy ebben az átigazolási időszakban szerződtetünk egy kapust. Elegendő idő állt rendelkezésünkre, és sok alternatívát kínáltak fel nekünk. Az összes lehetőség közül Krisztiánt választottuk – mondta a Sparta Praha honlapján Tomás Rosicky sportigazgató.
Hozzátette, a 23 éves magyar játékos nagyon jó fizikai adottságokkal rendelkezik, remek reflexekkel véd a gólvonalon, kiválóan kezeli a labdát. Igyekszik konstruktívan felépíteni a védelmet, pozitív tulajdonságai közé tartozik a jó szervezőkészség és a kommunikáció.
Hegyi a West Ham United utánpótlása után az angol harmadosztályú Stevenage, a holland másodosztályú FC Den Bosch, a skót Motherwell, majd a Debrecen és az MTK játékosa is volt .
A 37-szeres cseh bajnok Sparta Praha hazája bajnokságában legutóbb másodikként végzett, így a Bajnokok Ligája selejtezőjében érdekelt.
labdarúgás