← Vissza

news.bsdnet.hu

Pásztor Erzsinek meglepetés volt az életműdíj

Blikk 2026-06-19 18:21
Hatalmas elismerést kapott Pásztor Erzsi! A Kossuth-, Jászai Mari- és Balázs Béla-díjas színésznő, érdemes művészt a Játékszín ismerte el, ugyanis életműdíjat kapott a színháztól. Csatári Henriett Főmunkatárs Ezeket látta már? – Most volt a napokban az évadzáró esemény. Nagyon szeretem a Játékszínt és a társulatot, a Nyolc nő című darab, amelyikben játszom is, az egyik kedvencem, de nem voltam benne biztos, hogy ott leszek az évadzárón – mondta a Blikknek a Szomszédok című sorozat Janka nénije. Pásztor Erzsi meghatódott, hogy életműdíjat kapott a színháztól / Fotó: Játékszín – Persze, a társulat ragaszkodott hozzá, még autót is küldtek értem, de akkor még nem is sejtettem, miért tartják ennyire fontosnak, hogy ott legyek. Aztán a helyszínen persze, kiderült, hogy hatalmas meglepetéssel készültek nekem, ugyanis életműdíjat kaptam. El sem tudom mondani, mennyire elérzékenyültem. Megható volt, hogy gondolnak rám, és az is, hogy elismerik a munkámat, és nem feledkeznek meg rólam. 89 éves vagyok, akár már rég el is felejthetett volna a szakma, a kollégák, de nem így lett. Meghatódtam, ez az igazság. A színésznő március közepén előadás közben lett rosszul , s bár elmondása szerint azóta jól van, egyelőre nem tért vissza a színpadra, otthon pihen. Szerencsére van segítsége, ugyanis a lánya hazaköltözött Olaszországból. – Henike hosszú évek után úgy döntött, hazajön. Nagyon örülök, mert így többet látom, ráadásul most a segítségére is szükségem van, hiszen jelenleg nem úgy tudok működni, mint régen. Nagyon jó, hogy segít a bevásárlásban, ügyintézésben, és persze, mindenben. Ráadásul nem vagyok egyedül! Mindig mondja nekem, hogy egy picit lassítanom kéne, de hát mit tehetnék, ha az elmém még mindig fiatal, csak a testem nem annyira – kérdezte nevetve a színésznő. – Az biztos, hogy jobban oda kell figyelnem magamra, és elfogadni, hogy már nem vagyok húszéves. Pásztor Erzsi
Eredeti cikk megtekintése →