← Vissza

news.bsdnet.hu

„Egészséges erekció, pattogó petefészek tüszőkkel” – elmondta az államtitkár, miért kell sertéshúst fogyasztani

Mandiner 2026-06-19 19:10
Évek óta válságban van a hazai sertéságazat, ezen változtatna a kormány, a gondok mögött az európai sertéshús-túltermelés áll elsősorban, a helyzetet azonban tovább rontotta, hogy a hónap elején afrikai sertéspestis-fertőzést fedeztek fel egy szabolcsi telepen. Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszer-gazdaságért felelős miniszter szerint fontos a sertéshúsfogyasztás, mindenkit arra kért, hogy a következő két hónapban az átlagosnál öt adaggal több sertéshúst fogyasszanak. Nem felhizlalni akarjuk Magyarországot, hanem arra hívjuk fel, hogy támogassák a sertéságazatban dolgozó embereket” – fogalmazott már Búza László élelmiszer-gazdaságért, -kereskedelemért és -műveltségért felelős államtitkár. Az államtitkár a sertéshúsfogyasztás melletti érvként sorolta, hogy természetes cinkben gazdag, ami abban segít, hogy a „szexuális hormonháztartásunk is a topon legyen”, hogy legyen egészséges populáció, „ egészséges erekció, pattogó petefészek tüszőkkel” –   tudósít a HVG . Nyitókép: Sergei GAPON / AFP
Eredeti cikk megtekintése →