← Vissza

news.bsdnet.hu

Magyar Péter reagált: az alkotmánybírók mai döntése után Sulyok Tamásnak és Polt Péternek is távoznia kell

Blikk 2026-06-19 19:03
Lapunk megírta, hogy ma délután levette az Alkotmánybíróság napirendjéről a köztársasági elnök által benyújtott ügyet Polt Péter, a testület elnöke. A köztársasági elnök a kérvényével a pozícióját szerette volna megerősíteni, ám ezt hét bíró nem támogatta. Magyar Péter miniszterelnök szerint fellázadt az alkotmánybíróság a köztársasági elnök ellen, ezzel vége a történetnek: Sulyok Tamásnak és Polt Péternek is távoznia kell a pozíciójából. Eszes Andrea Newsroom újságíró Ezeket látta már? Mint azt megírtuk, Sulyok Tamás június 11-én jelentette be, hogy indítványt nyújtott be az Alkotmánybírósághoz az alaptörvény alkotmányos funkcióját, elfogadását és módosítását szabályozó rendelkezések értelmezésére . A testület azonban kihátrált az államfő által beterjesztett indítvány tárgyalásából. Hét alkotmánybíró az ügy tárgyával összefüggő személyes és közvetlen érintettségére hivatkozással kizárási okot jelentett be, így ebben az ügyben a teljes ülés nem határozatképes. Magyar Péter miniszterelnök reagált a történtekre közösségi oldalán: Az Alkotmánybíróság tagjai a mai döntésükkel kimondták, hogy Sulyok Tamásnak és az AB elnökének is távoznia kell. Elnök urak, innen nincs visszaút, ideje lemondani. A miniszterelnököt a rendkívüli brüsszeli sajtótájékoztatón kérdezték újságírók arról, hogy áll a lemondatás... Nem kizárólag a lemondatás, de strukturális átalakítás van napirenden – fogalmazott a kormányfő. „Nagyon jól állunk, de ezek után kár szót vesztegetni Sulyok Tamásra” – tette hozzá. Nagyon hamarosan – „még mielőtt lehullanak a levelek” – beterjesztik az erről szóló törvényjavaslatot – írja a Telex. Sulyok Tamás
Eredeti cikk megtekintése →