Meghalt Szikszay András
Blikk
2026-06-19 20:04
Gyászol a magyar tenisz. Életének 90. évében elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti. Az egykori kiváló játékos a Davis-kupában 26 alkalommal képviselte a magyar színeket, majd évtizedeken át edzőként dolgozott.
Lasányi Csaba
Sportújságíró
Ezeket látta már?
A Magyar Tenisz Szövetség a Facebook-oldalán számolt be a szomorú hírről: a családja tájékoztatása szerint Szikszay András, a legendás Csonti a 90. életévében elhunyt.
A többek között a Vasasban, a Dózsában és a Szpariban versenyző játékos 1962–1967 között sorozatban hat alkalommal volt páros bajnok Gulyás István oldalán, 1960-ban Zentay Ferenccel ünnepelhetett, összességében pedig 19 bajnoki címmel rendelkezik.
A Davis-kupában 26 alkalommal képviselte a magyar színeket, a hatvanas években pedig a nagy nemzetközi versenyek állandó résztvevője volt, egyéniben Nastasét és Tiriacot is legyőzte, de párosban és vegyes párosban is szép sikereket ért el, 1966-ban például a világhírű Ashe–Bond párost győzték le.
Edzőként 33 évig dolgozott itthon és külföldön is, volt algériai Dk-kapitány, a magyar Király-kupa csapat edzője, a legtöbb ideig azonban a Bp. Spartacusnál edzősködött, és számos válogatott játékos edzéseit irányította.
Rengeteg kitüntetést kapott, többek között a Magyar Sportért Díjat (1996), a Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztjét (2011) és a Magyar Tenisz Szövetség életműdíját (2015) is.
gyász