← Vissza

news.bsdnet.hu

Megérkezett Magyar Péter azonnali bejelentése Sulyok Tamásról

Liner 2026-06-19 19:41
Magyar Péter miniszterelnök elmondta, Sulyok Tamás köztársasági elnök olyan helyzetet idézett elő az Alkotmánybírósághoz benyújtott beadványával, amely közjogi válságként értékelhető. A miniszterelnök pénteken Brüsszelben tartott sajtótájékoztatóján rendkívül éles kritikát fogalmazott meg az államfővel szemben, és a történteket teljesen példátlannak nevezte. Magyar Péter úgy fogalmazott, „Sulyok Tamás köztársasági elnöknek sikerült közjogi válsághelyzetet előidéznie” az Alkotmánybírósághoz intézett beadványával. A kormányfő szerint az államfő „bemutatta felcsúti módon, hogy hogyan kell öngólt lőni”. A miniszterelnök értékelése szerint a köztársasági elnök saját pozícióját próbálta megerősíteni a beadvány benyújtásával, ugyanakkor ennek során olyan kérdéseket vetett fel, amelyek szerinte nem tartoznak az Alkotmánybíróság hatáskörébe. Magyar Péter azt mondta, az ügyből az derült ki, az államfő korábban az Alkotmánybíróság elnöki tisztségére sem volt alkalmas, mert „egy nem létező jogszabályról, jogalkotásról kérdezett, előre, ráadásul egy esetleges alaptörvény-módosításról, amihez semmi köze az Alkotmánybíróságnak”. A sajtótájékoztatón a miniszterelnök az Alkotmánybíróságon belüli folyamatokra is kitért. Mint fogalmazott, a történtek következtében „fellázadt a deep state, Orbán Viktor bábjai is fellázadtak”, továbbá azt állította, hogy hét alkotmánybíró nem vett részt az eljárásban. Magyar Péter az Alkotmánybíróság és a köztársasági elnök kapcsolatát is értékelte, és úgy vélte, hogy az ügy jelentős politikai következményekkel járhat. A miniszterelnök a sajtótájékoztatón kijelentette: „Fellázadt az Alkotmánybíróság a magyar köztársasági elnök ellen. Én azt mondom, hogy itt a vége a történetnek”, majd hozzátette, hogy véleménye szerint az államfőnek „most már éreznie kell távozása szükségességét”. Liner/MTI
Eredeti cikk megtekintése →