Még a kóla is nagyobb – Ezeken döbbennek meg az Amerikába érkező szurkolók a foci-vb-n
Player
2026-06-20 05:56
Az eddigi benyomások alapján sok minden furcsább egy kicsit.
Jó páran már az első napokban szembesülnek azzal, hogy az amerikai lépték egész egyszerűen totál más dimenzióban mozog.
Nagyobbak az utak, méretesebbek a teherautók, hatalmasak az épületek, az italok, és még az éttermi adagok is.
A marokkói Ayoub Baghdad alig érkezett meg az Államokba, máris ez lett számára a legfeltűnőbb. „Minden, még a kóla is nagy!” – mondta, hozzátéve, hogy az otthon megszokotthoz képest itt szinte túlméretezettnek hatnak a dolgok.
A közösségi médiában sorra jönnek elő azok a videók, amikben külföldi szurkolók ikonikus amerikai helyeket és ízeket próbálnak ki. Van, aki a Waffle House-ra csodálkozik rá, más a ranch szósz iránt lelkesedik, megint másokat az óriási szupermarketek vagy a bőséges éttermi adagok nyűgöznek le.
A méret pedig lényeg, rendre visszatérő motívum. Többen is erről beszéltek a BBC-nek, amikor első amerikai élményeikről kérdezték őket. A skót vlogger Shaun például egy Buc-ee’s-látogatás után fogalmazott úgy, hogy egy ilyen hely csak Amerikában létezhet, és imádja. A déli államokban népszerű Buc-ee’s valóban szokatlan lehet, mert egyszerre benzinkút, kisbolt, étterem és szupermarket, ráadásul az Egyesült Államokban már-már kultikus státusz övezi.
Sok szurkoló számára az ország megismerésének legkézenfekvőbb módja éppen a gasztronómia. Az Oxfordból érkező Ire Balogun szerint az amerikai kínálat több szempontból is meglepően erős. „Az ételek nagyrészt lényegesen jobbak itt, mint Angliában” – mondta. Szerinte még a gyorséttermi fogások is karakteresebbek, ízesebbek ahhoz képest, mint amire számított.
Egy Madridból érkező portugál diákcsoport is tudatosan azokat a helyeket keresi, amiket Európában nem találna meg. João Valentim és barátai eddig főként gyorsétteremláncokat és olyan helyeket próbáltak ki, amelyek otthon nincsenek. Eljutottak többek között a Chipotle-ba és a Shake Shackbe, de kisebb éttermeket is felkerestek.
Nemcsak az ízek, hanem az étkezési szokások is újdonságot jelentenek az Amerikába érkezőknek. Többen arról posztoltak, mennyire szokatlan számukra, hogy egyes mexikói vagy tex-mex éttermekben alapból érkezik az ingyen csipsz és salsa, vagy hogy a legtöbb helyen szinte természetes az ingyenes utántöltés. Az Angliában élő Christian Boateng elsősorban az adagok méretén lepődött meg, de azt is kiemelte, hogy meglepő volt számára az amerikai árképzés egyik sajátossága, nevezetesen a forgalmi adó sok esetben nincs benne a feltüntetett árban, ami az Egyesült Királyságban megszokott gyakorlattal szemben kifejezetten szokatlan élmény.
Ez is érdekelhet:
Ment a közös légevezés.
Nektek kinek a játéka tetszett a legjobban?
(Forrás: Yahoo , fotók: Getty Images)