← Vissza

news.bsdnet.hu

„Ez már emberrablás!” – Kiakadtak a szülők, miután a nagyszülők titokban autós túrára vitték a 8 hónapos babát

Bors Online 2026-06-20 06:00
Minden szülő álma, hogy a nagyszülők besegítsenek a gyereknevelésbe. De mi van akkor, ha a mama és a papa teljesen önfejűvé válik, és átlép egy bizonyos határt? Egy kétségbeesett édesapa az interneten tálalt ki arról a családi drámáról, ami most teljesen kettészakította a rokonságot. A nagyszülők ugyanis csúnyán hazudtak a fiataloknak, és a hátuk mögött egy hatalmas utazásra vitték a mindössze 8 hónapos unokájukat. A gyanútlan szülők abban a hitben hagyták ott a kislányukat a nagyszülőknél, hogy a megszokott, biztonságos környezetben vigyáznak rá. A nagyszülők azonban titokban bepakolták a babát az autóba, és engedély nélkül elindultak vele egy másik városba. Az apa utólag tudta meg a döbbenetes igazságot, és most attól fél, talán túlreagálta a helyzetet, bár a bizalma végleg elveszett – derül ki a Your Tango cikkéből. A netezők azonnal egymásnak estek a történet hallatán. Sokan a nagyszülők védelmére keltek, mondván, a mai szülők túlságosan túlféltik a gyerekeiket. – írta egy kommentelő, aki szerint a szülőknek engedékenyebbnek kellene lenniük. Mások viszont sokkal keményebben fogalmaztak, és egyenesen gyerekrablásnak nevezték az esetet . Volt, aki higgadtabb hangnemben próbált igazságot tenni a felek között: – fogalmazott egy hozzászóló. A szakértők szerint a nagyszülők gyakran azért lépik át a határokat, mert a sajátjukként tekintenek az unokákra . Ebben a konkrét esetben azonban a titkolózás és a hazugság olyan sebeket ejtett, amelyeket csak egy őszinte bocsánatkéréssel és új, szigorú szabályok felállításával lehet majd begyógyítani.
Eredeti cikk megtekintése →