Rendkívüli hőség: súlyos hibát követ el, aki napközben locsol
Agroinform
2026-06-20 06:38
A hétvégére várható rendkívüli hőség miatt az Élő Környezetért Felelős Minisztérium a rendszeres folyadékfogyasztásra hívta fel a figyelmet, továbbá arra is, hogy ne pazaroljuk az ivóvizet , és figyeljünk oda az állatokra is.
Az MTI-hez eljuttatott közleményben a szaktárca hangsúlyozta, hogy a tartósan magas hőmérséklet fokozott terhelést jelent a szervezet számára, ezért különösen fontos a rendszeres folyadékfogyasztás.
A nyári időszakban az újratölthető kulacsot vagy palack használatát javasolják, hogy csökkentsük a műanyag palackok használatát és a keletkező hulladék mennyiségét. Azt kérik, fokozottan figyeljünk egymásra, és autóban sem embert, sem állatot ne hagyjunk még pár perce sem.
A pazarlás miatt a kertek öntözésének minimalizálását, és a hajnali vagy a késő esti órákra időzítését javasolják – Fotó: Unsplash
A házi kedvencek sétáltatását lehetőség szerint a reggeli vagy esti órákra időzítsük, mindig legyen előttük friss ivóvíz, és biztosítsunk számukra árnyékos, hűvösebb pihenőhelyet – írták a közleményben, amelyben kitértek arra is, hogy a kánikula a vadon élő állatok számára is komoly kihívást jelent, ezért ahol erre lehetőség van, helyezzünk ki számukra itatót vagy egy tál friss vizet.
A pazarlás miatt a kertek öntözésének minimalizálását , és a hajnali vagy a késő esti órákra időzítését javasolják . Tanácsolják továbbá, hogy akik eddig nem éltek a csapadékvíz-gyűjtéssel, fontolják meg ennek kialakítását.
Forrás: MTI Indexkép: unsplash.com