Így éli meg családja, hogy Gönczi Gábor lekerült a TV2 képernyőjéről: "A gyerekeim nagyon boldogok"
Blikk
2026-06-20 07:00
Gönczi Gábor két hónapja köszönt el a TV2 képernyőjétől, így a népszerű műsorvezető már nem látható a Tényekben. A tévés azonban nem csügged: a műsorokat érintő háttérfeladatokban ma is részt vesz, és így jóval több időt tud a családjával tölteni, ami miatt a gyerekei a legboldogabbak.
Ferenczi Fruzsina
Újságíró (Sztárvilág)
Ezeket látta már?
– Sok feladatom van, dolgozom azóta is a háttérben különböző műsorokon, de a képernyőn már nem láthatnak a nézők most egy darabig. Az az igazság, hogy harminc évig voltam megállás nélkül élő, esti műsorban, ebben volt húsz év Fókusz, tíz év Tények. Két hónapja nem vagyok képernyőn, és őszintén szólva, jól esik egy kis pihenés – vallotta be a műsorvezető, aki örül, hogy több időt tölthet a gyerekeivel: a hamarosan tizedik születésnapját ünneplő Áronnal és a nemsokára ötödik évét betöltő Grétával.
– Áron úgy nőtt fel, hogy apa nincs otthon. Apa hazajön valamikor kilenc óra körül, és mindenki lefekszik aludni rögtön. Ezek voltak a hétköznapjaink, de mindemellett én nagyon szeretem a munkámat. Most viszont, hogy kértem egy kis szünetet, kihasználjuk, hogy vannak együtt közös délutánjaink és estéink, a gyerekeim nagyon boldogok! Ki tudja, meddig tart ez az időszak , de ameddig tart, addig kihasználjuk! – tette hozzá a kétgyermekes édesapa, aki csütörtökön különleges programon kapcsolódott ki kislányával, Grétivel megnézték a Jégvarázs musical 100. előadását, a Madách Színházban.
– A jubileumi előadás végén volt egy aranyos történet: a gyerekek kaptak egy varázspálcát, és varázsoltunk havat a fejünk fölé. Megható volt az egész, Grétikém jégvarázsos ruhában jelent meg természetesen, és Elza volt a kedvenc szereplője. Mindig négyesben szoktunk menni programozni, de a család többi része most nem tudta megoldani, így kettesben mentünk, és nagyon élveztük az előadást – mondta Gábor, aki természetesen nyáron is koncertezik zenekarával, a Smile Rock Circus-szal.
Feleségével, Ildikóval harmonikus családi életük van / Fotó: Zsolnai Péter
– Ma is készülünk egy magánrendezvényre, egy hatvanadik születésnapon fogunk fellépni, de vannak utcabálok, fesztiválok, esküvők is, ahol zenélünk. Idén áprilisban lett a zenekarom 35 éves, ez óriási szám szerintem. Külön büszke vagyok arra hogy a régi jó barátaimmal még mindig együtt zenélünk. A zenélés átívelt az egész eddigi életünkön. Gyerekként gyerekkórusban énekeltem, onnan van a legrégebbi zenész barátom. A káposztásmegyeri Babits Mihály gimiben volt a legelső koncertünk, iskolaköpenyben játszottunk az ebédlőben. Egy évvel később, 1992-ben már 103 fellépésünk volt, mert akkor rengeteg klub nyílt és nem nagyon voltak még zenekarok. A tévézés és a zenélés szerintem különben nagyon jól kiegészíti egymást, egyik nélkül sem tudnék élni!
Gönczi Gábor