Magyar Péter szerint vége van, selyemzsinórt küldött Sulyok Tamásnak az Alkotmánybíróság
ATV
2026-06-20 07:08
A miniszterelnök szerint az alkotmánybírók is kimondták: „vége van”, Sulyok Tamásnak és Polt Péternek is távoznia kell.
„Az Alkotmánybíróság tagjai döntésükkel kimondták, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnöknek és Polt Péternek, az Alkotmánybíróság elnökének távoznia kell; Sulyok Tamás és a mögötte állók alkotmányos puccskísérlete végképp megbukott” – fogalmazott Magyar Péter a Facebookon közzétett videójában péntek este.
Mint a miniszterelnök hozzátette: csütörtökön neves jogtudósok és egyetemi oktatók mondták ki nyílt levélben, hogy azok a közjogi tisztségviselők, akik szerepet játszottak az Orbán-rendszer fenntartásában, elveszítették a demokratikus jogállam helyreállításához szükséges hitelességet, és ezért távozniuk kell.
Kiemelte: megszólalt Sulyok Tamás egykori munkahelye, az Alkotmánybíróság is: „A köztársasági elnök alkotmányos puccsot akart elkövetni, és olyan beadvánnyal fordult az Alkotmánybírósághoz, amely a saját pozícióját és havi 6 millió forintos fizetését akarta volna megmenteni” – Magyar Péter szerint az Alkotmánybíróság tagjai „egyértelműen selyemzsinórt küldtek a köztársasági elnöknek.”
„1990 óta még hasonló sem történt. Teljesen példátlan, hogy a magyar nemzet jelentős többsége, a Legfelsőbb Bíróság egykori elnöke, több tucat neves jogtudós és most már az alkotmánybírók is egyöntetűen a köztársasági elnök távozását követelik. Orbán Viktor bábja egy másik bábtól várt volna védelmet, de számításaival szemben a fideszes alkotmánybírók nem megerősítették a pozíciójában, hanem bevitték neki a kegyelemdöfést” – közölte Magyar Péter.
A miniszterelnök szerint Sulyok Tamás arra próbálta használni az Alkotmánybíróságot, hogy saját magát védje: „Sulyok Tamásnak is szembe kell néznie azzal, amit már mind tudunk. A köztársasági elnöki tisztség és a hatalom nem az övé, hanem a magyar nemzeté. Ideje visszaadni a hatalmat a népnek. Miután a köztársasági elnök és az alkotmánybíróság elnökének alkotmányos puccskísérlete elbukott, nem tehetnek mást, minthogy lemondanak. Vége van” – zárta a videót.