← Vissza

news.bsdnet.hu

Ráthonyi-Palácsik Tímea: „A férjem úgy fogalmazott, ezután még jobban tisztel engem”

NLC 2026-06-20 08:03
Ráthonyi-Palácsik Tímea ma már kétgyermekes anyuka, de ideáig eljutnia közel sem volt egyszerű. Azért állt ki a történetével a nyilvánosság elé, mert a tapasztalatai alapján célul tűzte ki, hogy Magyarországon minden lombikprogram során kötelező legyen a genetikai embrióvizsgálat, és kizárólag egészséges embriók kerüljenek beültetésre. A küldetésének tekinti, hogy minél több család számára növelje a sikeres és egészséges várandósság esélyét. Míg első gyermekét béranya hozta a világra, külön csodaként éli meg, hogy második gyermekét már ő maga hordhatta ki, ám a szülés korántsem volt felhőtlen élmény. Timi a Fertility Fórum – Ha nem jön a baba orvosi podcastben dr. Vereczkey Attila meddőségi szakorvossal beszélgetett, ebben elmondta, hogy a császármetszés során olyan súlyos vérveszteséget szenvedett, hogy még a vérátömlesztés lehetősége is felmerült, így az örömteli pillanatokat komoly aggodalom árnyékolta be. „Nem volt semmiféle komplikáció a terhesség során, viszont valószínűleg azért, mert sokat emelgettem a kisfiamat, Bent, a placenta lejjebb helyezkedett el, ráadásul a baba majdnem négy kiló volt, ezért mindenképpen császármetszést javasoltak” – mondta a műsorban Tímea, akinek a fájásai már a műtét előtti napon megkezdődtek, ám akkor még hazatérhetett pihenni a Los Angeles-i otthonába. A beavatkozás viszont a vártnál jóval nehezebbnek bizonyult Tímea pedig nem is sejtette, milyen megpróbáltatások várnak rá. „A császármetszés nagyon rossz élmény volt, holott én az összes műtéti beavatkozást „szerettem”, a császár viszont nagyon megviselt, és az ezt követő tíz hét is. Persze, lehet, hogy azért, mert 42 éves voltam, de szerintem már az epidurális érzéstelenítést is rosszul adták be, mivel nem működött rendesen. Elviselhetetlenül fájt a fejem, annyira, hogy létezni sem tudtam, és amikor elkezdték szurkálni a hasamat, még éreztem, és kiabáltam, hogy fel ne vágjanak. Erre két ember felemelte a lábamat, és akkor kezdett el hatni az epidurális érzéstelenítés” – folytatta Ráthonyi–Palácsik Tímea, aki a beavatkozás során kis híján vérátömlesztésre szorult, ráadásul a szülést követően is rendkívül megterhelő hetek vártak rá. „A szülést követően egy napig hánytam, de azért próbáltam szoptatni a kislányát. Viszont az a tíz hét, amikor fel kellett ülni és ellátni egy kisbabát, nagyon nehéz volt, hiszen egy nagy hasi műtéten estem át, ahol ráadásul rengeteg vért veszítettem. Egyetlen komplikáció volt: a hemoglobinom 7,8 alá esett, és majdnem vérátömlesztésre is szükség volt. A végén szerencsére nem volt erre szükség, de nagyon rosszul voltam és szédültem, majd napokig alig tudtam létezni, a pici babát pedig ellátni nagyon nehéz volt, ugyanakkor meg egy álom volt, hogy ott van, és tudom szoptatni” – ecsetelte Tímea a Podcast beszélgetésben.. Tímea hozzátette, hogy nagyon sok vért veszített, és amikor lenézett, azt látta, hogy egy hatalmas vértócsa van az asztal alatt. „A férjem mondta, hogy nem bírja ezt látni, de közben végig videózott és fényképezett. Amikor visszanéztem ezeket a felvételeket, azt mondtam, Úristen… A férjem mesélte, hogy látta, amikor kitették a placentát, és úgy fogalmazott, ezután még jobban tisztel engem, hogy ezen átmentem és megcsináltam. Minden nő előtt le a kalappal, aki így vagy úgy világra hoz egy babát.” viaThe post Ráthonyi-Palácsik Tímea: „A férjem úgy fogalmazott, ezután még jobban tisztel engem” first appeared on nlc.
Eredeti cikk megtekintése →