Több százezer drukker lepte el Mexikóvárost, korlátozhatják az alkoholfogyasztást a világbajnokság alatt - fotók
Blikk
2026-06-20 08:19
Több mint 700 ezer ember ünnepelte az utcákon a mexikói labdarúgó-válogatott világbajnoki sikerét, a hatóságok azonban a tömeges utcai alkoholfogyasztás miatt szigorításokat fontolgatnak.
Szabó Eszter Sára
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
A mexikói kormány pénteken jelentette be, hogy új intézkedéseket mérlegel a nyilvános alkoholfogyasztás visszaszorítására, miután hatalmas tömeg gyűlt össze Mexikóváros belvárosában a nemzeti csapat Dél-Korea elleni győzelmét követően.
A mexikói válogatott ezzel bebiztosította helyét a 2026-os labdarúgó-világbajnokság egyenes kieséses szakaszában, ami példátlan ünneplést váltott ki az ország fővárosában. A szurkolók zöld válogatott mezekben, színes pankrátormaszkokban vonultak az utcákra, zászlókat lengettek, énekeltek, táncoltak és dudákkal ünnepelték a sikert.
A másnap reggeli látvány azonban már kevésbé volt ünnepi. A város egyik fő sugárútja, a Reforma sugárút jelentős károkat szenvedett, a közterületeket szemét borította, több helyen letaposták a dísznövényként ültetett virágokat is.
A városi közszolgáltatók mintegy 40 tonna hulladékot gyűjtöttek össze a történelmi belváros környékén.
Mexikóiak ünneplik a győzelmet a koreai futballválogatott felett / Fotó: Profimedia
A városvezetés szerint a világbajnokság idején kiemelt feladat a közrend fenntartása és a túlzott alkoholfogyasztás megelőzése.
César Cravioto kormányzati illetékes közölte: arra kérhetik az éttermeket és bárokat, hogy ne engedjék vendégeiknek alkoholt kivinni az utcára, emellett a környékbeli üzletekben a mérkőzések előtti órákban korlátozhatják az alkoholtartalmú italok árusítását.
A hatóságok emellett további hét óriáskivetítőt állítanának fel a város különböző pontjain, hogy eloszlassák a tömeget és csökkentsék a zsúfoltságot a belvárosban.
"Továbbra is azt szeretnénk, hogy a szurkolók jól érezzék magukat, de túlzott alkoholfogyasztás nélkül" – fogalmazott Cravioto.
A világbajnokság más helyszínein is akadtak hasonló problémák . Az amerikai Bostonban például a skót válogatott győzelme után akkora mennyiségű sör fogyott el, hogy több vendéglátóhely készlete teljesen kimerült.
Mexikó következő csoportmérkőzését szerdán játssza a cseh válogatott ellen, így a hatóságok már most készülnek egy újabb tömeges ünneplés lehetőségére.
( Reuters )
foci-vb 2026