← Vissza

news.bsdnet.hu

Felcsútról érkezett szakember a Vidihez, a polgármester is aktív

NB1.hu 2026-06-20 08:34
A Vidinél Burányi Tamás és Szabados Krisztián távozott a stábból. A 2026/2027-es idényre készülő Videotonnál megkezdődtek a fizikai felmérések és az orvosi vizsgálatok, változott a szakmai stáb összetétele, a játékosokat Cser-Palkovics András polgármester tájékoztatta a klub helyzetéről, miközben június 23-án szezonnyitó szurkolói ankétot is tartanak. Csütörtökön hivatalosan is elindult a felkészülés a 2026/2027-es szezonra, a játékosok fizikai felméréseken és orvosi vizsgálatokon vettek részt. Az első közös edzést péntek délután tartják, az első felkészülési mérkőzésekre pedig július 1-jétől kerül sor. A nyári munka kezdetével a szakmai stábban is történt két változás. Burányi Tamás asszisztensedző távozott a klubtól, helyét Vajda Gusztáv vette át. Az 54 éves szakember játékosként korábban az NB I-ben is szerepelt a Videoton színeiben, edzőként pedig 2007 óta dolgozik a klub utánpótlásában. Az előző idényben az U17-es együttest bajnoki címig vezette, amely ezzel feljutott az U19-es kiemelt bajnokságba, emellett korábban már az első csapatnál is segítette Pető Tamás munkáját. Kiderült, kik vásárolhatják meg a Videotont: ismert befektető is pályázik a klubra Az erőnléti edzői poszton szintén változás történt: a távozó Szabados Krisztiánt a visszatérő Barta Gábor váltja. A 47 éves szakember 2017 és 2025 között fizioterapeutaként és erőnléti edzőként dolgozott az első csapat mellett, az előző szezonban pedig a Puskás Akadémia szakmai stábjának tagja volt. Pető Tamás vezetőedző munkáját továbbra is Bekő Balázs asszisztensedző, Hegedüs Ferenc kapusedző és Pap Bence videóelemző segíti. A klub június 23-án, kedden 17 órától szezonindító szurkolói ankétot rendez a Sóstói Stadion A-lelátóján. A rendezvényen részt vesz dr. Cser-Palkovics András polgármester, aki a pénteki edzés előtt tájékoztatta a játékosokat a Videoton helyzetéről , továbbá Balogh Attila ügyvezető, Nikolics Nemanja sportigazgató, Pető Tamás vezetőedző, Spandler Csaba csapatkapitány és Rotter Balázs, az RBD vezérszurkolója. A stadion kapui 16:30-kor nyílnak meg, a belépés a II-es kapun keresztül történik majd. A klub tájékoztatása szerint az ankét előtt és alatt az A szektor büféje is a szurkolók rendelkezésére áll.
Eredeti cikk megtekintése →