Sulyok Tamás tudomásul vette, hogy az alkotmánybírók nem tárgyalják az ügyét
Magyar Hang
2026-06-20 09:01
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben!
Sulyok Tamás tudomásul vette az alkotmánybírók döntését – ezt a Hvg-vel közölte a Sándor-palota .
Mint arról a Magyar Hang is beszámolt, a köztársasági elnök egy indítványt nyújtott be az Alkotmánybírósághoz az alaptörvény alkotmányos funkcióját, elfogadását és módosítását szabályozó rendelkezések értelmezésére. Az államfő arra hivatkozott, hogy az elmúlt hónapokban elhangzott, közjogi méltóságok elmozdítását célzó politikai nyilatkozatok olyan alaptörvény-módosítások lehetőségét is felvetik, amelyek általános jellegű szabályozás helyett egyedi helyzetek rendezésére irányulnak. Azt kérte a testülettől, hogy tisztázzák, az ilyen egyedi jellegű aktusok beleférnek-e az Alaptörvény-módosítás kereteibe. A Polt Péter vezette Alkotmánybíróság hétfőn tárgyalta volna az ügyet, de személyes és közvetlen érintettségére hivatkozva hét alkotmánybíró kizáratta magát, ezért az azt tárgyaló hétfői ülés nem határozatképes.
Magyar Péter brüsszeli sajtótájékoztatóján úgy értelmezte a helyzetet, hogy az alkotmánybírók „fellázadtak”. Ez az eset a miniszterelnök szerint óriási öngól volt, és az belőle a tanulság, hogy a köztársasági elnöknek le kell mondania. „Tulajdonképpen az alkotmánybírók mondták ki, hogy menjen” – fogalmazott a kormányfő egy újságírói kérdésre válaszolva.