Magyar Péter mosollyal és kemény szavakkal üzent Brüsszelből
Index
2026-06-20 09:03
„Új idők új szelei” – írta Facebook-videójához Magyar Péter, amely a csütörtökön kezdődő EU-csúcs pillanatképeit szedte egy csokorba.
Én hiszek abban, hogy a nemzeti érdek kőkemény képviseletéhez az egyeztetéseken, a többi ország tiszteletén és egymás meghallgatásán keresztül vezet az út
– fogalmazott a kormányfő, majd elárulta, szerinte mindezt hogyan képzeli el: „egyenesen, keményen, magabiztosan és őszintén”.
Bejegyzése végén hozzátette: „és nem árt a mosoly sem”.
Június 18-án, csütörtök délután kezdődött a kétnaposra tervezett EU-csúcs. A találkozó első napján a tagállamok Ukrajnáról, Kína kereskedelmi politikájáról és az európai védelemről tárgyaltak, és 2025 márciusa óta először minden ország aláírta az Ukrajnáról szóló zárónyilatkozatot.
Magyar Péter az uniós csúcs első napja után egy poszttal jelentkezett, amelyben elmondta, milyen eredményeket ért el, és hogyan fogadták felszólalását.
A második napról is megosztott egy kis szösszenetet, a szigorúbb, hivatalos hangvételű bejegyzések mellett jutott idő lazább hangulatú bejegyzésekre is. A magyar kormányfő három hivatali tagjával készített képet.
(Borítókép: Magyar Péter Brüsszelben, Belgiumban 2026. június 18-án. Fotó: Pier Marco Tacca / Getty Images)