← Vissza

news.bsdnet.hu

Életbe lépett a vörös kód a hőség miatt, rendkívüli felhívást tett közzé a kormány

Index 2026-06-20 09:55
Kátai-Németh Vilmos Facebook-videójában jelentette be, hogy a nagy melegre való tekintettel szombat hajnaltól kedd éjfélig életbe lépett a vörös kód. Hangsúlyozta, hogy a gyermekvédelmi és a szociális ellátórendszer is felkészült a hőségre. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter posztjában hívta fel a figyelmet a kánikula miatti veszélyforrásokra. „A tartós hőség komoly terhelést jelent a szervezetnek, különösen az időseknek, a gyermekeknek, a várandósoknak és a krónikus betegséggel élőknek” – fogalmazott. Ahogy arról beszámoltunk, szombattól az országos tiszti főorvos másodfokú hőségriasztást rendelt el kedd éjfélig. A hazai nagyvárosok és a főváros rendkívüli üzemmódra kapcsoltak: párakapukkal, ivókutakkal, útlocsolással és klimatizált menedékhelyekkel próbálják enyhíteni a kánikulát, miközben Franciaországban már vizsgák is elmaradnak a történelmi hőhullám miatt. Emiatt 10 és 17 óra között szombattól a másodfokú hőségriasztás ideje alatt vízosztással segít a MÁV-csoport az utasoknak a főpályaudvarokon és a nagyobb vidéki vasútállomásokon a peronoknál.
Eredeti cikk megtekintése →