Odüsszeia és a magas korhatár
SG.hu
2026-06-20 10:00
Amerikában magas korhatárt kapott a The Odyssey.
Az amerikai korhatár bizottság, az MPAA újabb adag filmet tekintett meg premier előtt, és hozta meg döntését azok besorolására vonatkozóan. Az egyik szóban forgó alkotás az új Nolan-film, a The Odyssey volt, mely R-es besorolást kapott, vagyis leginkább 17 éven felülieknek szánják, e kor alatt nagykorú felügyelete ajánlott.
Az MPAA ilyenkor mindig megindokolja a döntését, és most nem ragozta túl a dolgokat, mert csak annyit jeleznek, hogy "mert erőszak". Illetve néhol a nyelvezet is problémásabb lesz.