Magyar Péter a Közlekedési Múzeum megnyitóján: Biztos vagyok benne, hogy Vitézy Dávid a legnagyobb rajongó
Index
2026-06-20 10:31
Cikkünk folyamatosan frissül!
Öveket becsatolni! címmel nyitja meg egy év szünet után ötödik időszaki kiállítását a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum. Az Északi Járműjavítóban berendezett tárlaton a közlekedésbiztonság történetét szemlélhetik meg az érdeklődők, a múzeum leendő új otthonában – fogatolt, hajózási, közúti, légi, vasúti és városi műtárgyak segítségével. A szombati megnyitón Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter, valamint Magyar Péter miniszterelnök is jelen van.
A sajtótájékoztatót Magyar Éva nyitotta meg, aki köszöntötte az egybegyűlteket, köztük a megnyitón résztvevő gyerekeket.
Magyar Péter a közlekedés fejlődéséről, a múlttól napjainkig tartó változásait vázolta fel röviden. „A gyerekeknek kaland, a felnőtteknek sokszor nosztalgia, és újra felfedezés egyszerre” – jegyezte meg a miniszter.
A világ számos országában a közeledési múzeumok a legnépszerűbbek, nincs ez másképp Magyarországon sem – fogalmazott. „Ez a nap nemcsak a megnyitóról hanem a magyarok kiemelt eseményéről, a Múzeumok Éjszájáról szól” – mondta.
Magyar Péter üzent a miniszterének is, aki szintén részt vesz a megnyitón. Biztos vagyok benne, hogy Vitézy Dávid a magyar közeledés talán legnagyobb rajongója, akinek a vezetésével a magyar közlekedés új lendületet kaphat – fogalmazott a kormányfő.
(Borítókép: Magyar Péter és Vitézy Dávid 2026. június 20-án. Fotó: Tövissi Bence / Index)