← Vissza

news.bsdnet.hu

Neymar ezt nem teszi zsebre: szénné égette a brazil elnök

Blikk 2026-06-20 10:28
Az nem kérdés, hogy a futball Brazíliában (is) nemzeti ügy. Az ötszörös világbajnok két meccs után négy ponttal áll a csoportjában, így minden bizonnyal tovább is jut onnan. Az eddigi meccsen Neymar nem volt a keretben, most keményen beszólt neki az államelnök. Kecskés István Rovatvezető (Sport) Ezeket látta már? Luiz Inácio Lula da Silva brazil elnök egy rendezvényen gúnyt űzött a brazil válogatott gólrekorderéből (128 meccs, 79 gól). A 80 éves politikus először még fényezte Neymar játékát, aztán lecsapott. – Tegnap olvastam, hogy Neymar a világ első olyan játékosa, akit home office-ba osztottak be – mondta az elnök, utalva arra, hogy a csatár ott van ugyan a világbajnokságon, de egyelőre egy percet sem tudott játszani. Az ország első embere aztán még tovább is ment. – Össze kellene állítanunk a mesterséges intelligencia segítségével egy csapatot, amelyben tizenegy Pelé van – mondta. Visszatérve Neymar helyzetére: már a meghívása is vitákat váltott ki, hiszen ismét makacs sérüléssel bajlódik, ezúttal a vádliját fájlalja. A Marokkó elleni nyitányon a kispadról figyelte az eseményeket, de Haiti ellen a keretben sem volt. A szövetség közölte, hogy Neymar továbbra is a New Jersey-i edzőtáborban készül a visszatérésére, ezért nem utazott el Philadelphiába a meccsre. Ugyanakkor azt állítja a szövetség, hogy Skócia ellen már bevethető lesz a Santos sztárja, mert már a többiekkel együtt készül. foci-vb 2026
Eredeti cikk megtekintése →