← Vissza

news.bsdnet.hu

A robogós ütött, a taxis gázolt

Vezess 2026-06-20 10:33
A nyári hőségben pattanásig feszülnek az idegek, és ha ilyenkor két önkontroll nélküli ember találkozik, abból bizony a legrosszabb fog kisülni. 2026.06.20. szombat 11:33 A fővárosi ügyészség vádemelése alapján az illetékes bíróság a héten elmarasztalta azt a taxisofőrt, aki 2024 júliusában szándékosan nekihajtott egy robogósnak, és ezzel jelentős anyagi kárt okozott. Az ügyészség.hu tájékoztatása szerint a 44 éves vádlott taxisofőrként dolgozott, amikor 2024. július 18-án délután, a fővárosi Bajcsy-Zsilinszky úton egy robogós (a későbbi sértett) szabálytalanul bevágott elé. A taxis rádudált a robogósra, az pedig elvette a gázt, emiatt a taxi nekikoccant a kétkerekűnek. A robogós ezt támadásként értelmezte, leszállt a nyeregből, odament a taxihoz, és a lehúzott ablakon keresztül arcon ütötte a taxist. Utóbbi ekkor gázt adott és elgázolta a robogót, amely – ekkor már ismét rajta ülő vezetőjével együtt – felborult. Személyi sérülés tudomásunk szerint nem történt, de a robogóban 80 ezer forintot meghaladó kár keletkezett. A bíróság a taxist bűnösnek találta közúti veszélyeztetés bűntettének és a rongálás vétségének elkövetésében, ezért 1 év börtönbüntetést (2 évre felfüggesztve) rótt ki, valamint 14 hónapra eltiltotta a járművezetéstől. A robogó vezetője ellen külön folyik büntetőeljárás garázdaság miatt. Az alábbi videón egy térfigyelő kamera felvételén látható az incidens (forrás: ugyeszseg.hu ). a videó a hirdetés után indul
Eredeti cikk megtekintése →