← Vissza

news.bsdnet.hu

Budapesten marad a Közlekedési Múzeum

Mfor 2026-06-20 11:41
A Múzeumok Éjszakája előtt, a Közlekedési Múzeumának új kiállítós megnyitóján kijelentette, hogy a debreceni költözés tervének vége van. A Múzeumok Éjszakája előtt, a Közlekedési Múzeumának új kiállítós megnyitóján kijelentette, hogy a debreceni költözés tervének vége van. „Repülővel érkeztem éjszaka Brüsszelből” – köszöntötte  közösségi oldalán a nézőket Magyar Péter a Közlekedési Múzeum Öveket becsatolni című új időszaki kiállításának a megnyitóján az Északi Járműjavító épületében. A Múzeumok Éjszakája előtt Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel, valamint Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszterrel közösen nézték meg a szombat délutántól látogatható kiállítást, amely főként a közlekedésbiztonságról szól. Magyar Péter arról beszélt, hogy a közlekedés ügye pár hete olyan vezető kezében van, aki őszinte érdeklődéssel és lelkesedéssel fordul a közlekedés története és a jövője felé. „Biztos vagyok benne, hogy Vitézy Dávid a magyar közlekedés talán legnagyobb rajongója.” Abban bízik, hogy a miniszter vezetésével a közlekedés új lendületet kaphat. Alighogy hazaért Brüsszelből Magyar Péter, szombat délelőtt már a Közlekedési Múzeumban nyitott meg egy kiállítástFotó: Facebook/Magyar Péter Vitézy már korábban is kritizálta a Közlekedési Múzeum Debrecenbe tervezett költöztetésének tervét. Szerinte Lázár János „a megosztásra épülő politikai kultúrának a foglyául ejtette ezt a múzeumot”, és „a budapestiek és a vidékiek egymás ellen hangolásának, egy kulturális intézmény politikai célú kisajátításának lehettünk tanúi” az elmúlt években. A közlekedési és beruházási miniszter szerint abszurd tervekről volt vita. „Ennek vége van. Itt van újra a Közlekedési Múzeum Kőbányán, az Északi Járműjavítóban”  – jelentette ki, ezzel gyakorlatilag lezárva a Debrecenbe költöztetés tervét.
Eredeti cikk megtekintése →