Rendkívüli hőség: ingyen lesz a víz
Blikk
2026-06-20 11:35
Az országos tiszti főorvos a HungaroMet előrejelzései alapján 2026. június 20-án (szombat) 00:00 órától június 23-án (kedd) 24:00 óráig az egész ország területére másodfokú hőségriasztást rendelt el. A nyár első jelentősebb hőhulláma különösen megterheli a szervezetünket, mivel a hirtelen érkező meleghez még nem volt időnk alkalmazkodni.
László Juli
Szerkesztő
Ezeket látta már?
A vasúttársaság a Közlekedési és Beruházási Minisztérium rendelkezése alapján ezúttal már a másodfokú hőségriasztás ideje alatt , szombattól kezdődően – a készlet erejéig – térítésmentesen biztosít ivóvizet az utasok számára. A MÁV-csoport arra kéri az utazókat, hogy a rendkívüli időjárási helyzetre tekintettel ne induljanak útnak elegendő mennyiségű ivóvíz nélkül .
Emellett azt javasolják, hogy előre tervezzük meg az utazásunkat, lehetőség szerint ne tartózkodjunk a tűző napon, és fordítsunk kiemelt figyelmet egymásra, különösen az idősekre, valamint a kisgyermekkel utazókra.
A nyári kánikula – amely az előrejelzések szerint már ezen a héten betör az országba – közeledtével sokan előre rettegnek a forró éjszakáktól, amikor a hőmérséklet még naplemente után sem hajlandó csökkenni. Az alvás ilyenkor igazi kihívássá válik: forgolódás, izzadás, no, meg az a bizonyos érzés, hogy a hőség egyszerűen nem hagy nyugodni. De van egy jó hírünk! Egy egyszerű, költségmentes trükk segítségével pillanatok alatt lehűtheti a hálószobát, és ehhez mindössze egy törülközőre lesz szüksége.
A másodfokú hőségriasztás idején , szombattól kezdődően naponta 10 és 17 óra között palackozott ivóvizet biztosítanak a budapesti főpályaudvarokon a peronoknál, valamint a nagyobb vidéki vasútállomásokon az utascentrumnál, az ügyfélszolgálatokon és a pénztáraknál.
Budapesten a Déli, a Keleti és a Nyugati pályaudvaron a peronoknál vehetik át díjmentesen a vizet az utasok. Vidéken többek között a debreceni, győri, miskolci, nyíregyházi, szegedi, pécsi, székesfehérvári és szolnoki állomásokon az ügyfélszolgálatokon, míg a fonyódi, kecskeméti és siófoki állomásokon a pénztáraknál biztosítanak ivóvizet a vonatra várakozóknak. Emellett a Batthyány téri HÉV-állomáson is elérhető a vízosztás.
A MÁV-csoport tájékoztatása szerint a Volánbusz járataihoz kapcsolódóan Budapesten a kelenföldi és a Népliget autóbusz-állomáson, valamint a megyeszékhelyeken a nagyobb forgalmú buszállomásokon – többek között Balatonfüreden, Békéscsabán, Debrecenben, Egerben, Győrben, Kaposváron, Kecskeméten, Miskolcon, Nyíregyházán, Pécsen, Salgótarjánban, Szegeden, Székesfehérváron, Szekszárdon, Szolnokon, Szombathelyen, Tatabányán, Veszprémben és Zalaegerszegen – szintén osztanak ásványvizet.
Több forgalmas helyszínen, köztük a Nyugati és Déli pályaudvaron, valamint Debrecenben és Pécsen párakapuk is működnek, amelyek számát a következő napokban tovább bővítik.
A hőséghelyzettel kapcsolatos aktuális információk, valamint az esetleges menetrendi változások folyamatosan elérhetők és frissülnek a MÁVINFORM hivatalos felületein .
kánikula