Kész, vége, ennyi volt: Vitézy Dávid egy szempillantás alatt kivégzi Lázár János fura tervét
VG
2026-06-20 12:19
A Múzeumok Éjszakája előtt Vitézy Dávid építési és beruházási miniszter Tarr Zoltán és Magyar Péter társaságában a Közlekedési Múzeum ba látogatott, ahol az is kiderült mit tartogat a jövő az intézmény számára.
A politikusok nem csak bejelentéseket tettek, hanem a szombat délutántól látogatható, Öveket becsatolni című időszaki kiállítást is megtekintették a kőbányai Északi Járműjavítóban.
Az újdonsült közlekedési és beruházási miniszter már korábban is élesen kritizálta Lázár János tervét , amely szerint a Közlekedési Múzeum Debrecenbe költözött volna:
− mondta Vitézy Dávid a kiállítás megnyitóján tartott beszédében, majd azt is hozzátette, hogy itt van újra a Közlekedési Múzeum Kőbányán, az Északi Járműjavítóban. Ezzel tulajdonképpen végleg eldőlt egy hosszú évek óta húzódó vita: az intézmény nem költözik. A politikus később a helyszín történetéről, valamint a közlekedésbiztonságról szóló kiállításról is megosztott néhány gondolatot, majd a kormányfő és Tarr Zoltán társaságában bejárták a csarnokot.
Úgy tűnik Magyar Péter elvárásai magasak Vitézy Dáviddal szemben:
− dicsérte miniszterét a kormányfő, valamint azt is hozzátette, hogy véleménye szerint a közlekedés ilyen vezetés mellett talán új lendületet kaphat.
Budapest legnagyobb parkjának a sorsa is a héten dőlt el miután Vitézy Dávid bejelentette , hogy a fejlesztések új irányt vesznek, a hangsúly pedig a zöldítésen lesz. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy a jelenleg szünetelő beruházások véglegesen leállnak, valamint megkezdődik a terület teljes autómentesítése is.
Korábban a Közlekedési Múzeum is a Városligetben működött, de a projekt keretén belül régi épületét 2017-ben lebontották, majd ezt követően költözött Kőbányára az intézmény.