← Vissza

news.bsdnet.hu

Öveket bekapcsolni! Magyar Péter megszólalt Vitézy Dávidról

Blikk 2026-06-20 12:52
„Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat” - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton. Blikk-információ Ezeket látta már? A kormányfő az Északi Járműjavító épületében berendezett, Öveket bekapcsolni! címet viselő időszaki kiállítás megnyitóján felhívta a figyelmet arra, hogy a közlekedés ügye " egy olyan vezető kezében van, aki (…) őszinte érdeklődéssel és lelkesedéssel fordul " a közlekedés története és jövője felé. Vitézy Dávid - a magyar közlekedés talán legnagyobb rajongójaként - minisztersége alatt számos olyan programmal, kezdeményezéssel és jó élménnyel találkozhat majd Magyarország, amely " közelebb hozza ezt a különleges világot a családokhoz és a fiatalokhoz " és vezetésével a magyar közlekedés is valóban végre új lendületet kaphat - fogalmazott. A Fidesz szerint Magyar Péter miniszterelnök egyik hozzátartozója és egy alkotmánybíró között megállapodás jöhetett létre az Alkotmánybíróság legutóbbi eljárásaihoz kapcsolódóan – ezt a párt szombati közleményben fogalmazta meg. Ez a nap nemcsak a most megnyitott kiállításról szól , hiszen ma tartják országszerte a Múzeumok éjszakája programjait, amelynek keretében 24. alkalommal 300 múzeumban, kulturális színhelyen várják a látogatókat. Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter elődjére, Lázár Jánosra utalva többek között arról beszélt , hogy a közlekedési tárca leköszönt vezetője " az elmúlt évekre jellemző, megosztásra épülő politikai kultúra foglyává tette a Közlekedési Múzeumot ". Úgy fogalmazott, hogy " a budapestiek és a vidékiek egymás ellen hangolásának, egy kulturális intézmény politikai célú kisajátításának lehettünk tanúi az elmúlt években, amelynek nyomán tavaly nyáron nem nyithatott meg az időszaki kiállítás ". Azt mondta, örül annak, hogy a múzeum a látogatók számára is visszatér a kőbányai járműjavítóba. A múzeumoknak ma egyik legfontosabb küldetése, hogy úgy adjanak át tudást, hogy az ne egy digitális képernyő előtt történjen, ez a kiállítás ennek igyekszik megfelelni. Ahogyan arról beszámoltunk, tegnap este újabb fejlesztést jelentett be Vitézy Dávid a közösségi közlekedés utastájékoztatásában. A politikus a Facebook-oldalán közölte, hogy megújult a mavplusz.hu felülete, ahol mostantól ismét színkódokkal jelzik a járatok késéseit. MTI Magyar Péter
Eredeti cikk megtekintése →