← Vissza

news.bsdnet.hu

PS5: a Halo: Campaign Evolved helyi ko-opjához is előfizetés kell

Prohardver 2026-06-20 13:25
A Halo: Campaign Evolved a klasszikus, 2001-es kampány modernizált újrázásaként érkezik PC-re, Xbox Series X|S-re és PS5-re, és a ko-op sem marad ki: lesz kétfős osztott képernyő, illetve négyfős online banzájkodás is. A PlayStation 5-ös verziónál viszont a fejlesztők a megszokottnál szigorúbb feltételeket szabtak az együttjátszáshoz. A Halo Studios közösségi menedzsere, John Junyszek egy Halo Waypoint-posztban részletezte: a játékhoz platformtól függetlenül Microsoft-fiók szükséges, ezt a cross-platform játék és a platformok közötti haladás (progression) indokolja. PS5-ön azonban itt nincs vége: osztott képernyős ko-opnál mindkét játékosnak külön, aktív PlayStation Plus tagságra is szüksége lesz, és mindkét profilt össze kell kapcsolni egy Microsoft-fiókkal. Ez azért furcsa, mert a kanapés móka máshol hagyományosan nem előfizetéshez kötött, az inkább az online többjátékos módok sajátja. A fejlesztők a nehézség skálázásáról is beszéltek: a küldetések a csapat létszámához igazodnak, ami többek között az ellenfelek számát, „rangját” és viselkedését is befolyásolhatja (például a célzást vagy a bekerítő manőverek gyakoriságát), természetesen a választott nehézségi szinttel együtt. A Halo: Campaign Evolved július 28-án jelenik meg PC-re, Xbox Series X|S-re és PS5-re, valamint Game Pass kínálatban is elérhető lesz.
Eredeti cikk megtekintése →