← Vissza

news.bsdnet.hu

Már akkor is magyarázkodnia kell a Microsoftnak, ha gyorsítanak a Windows 11-en

Prohardver 2026-05-13 13:33
Meglehetősen furcsa sortüzet kapott a felhasználók részéről a Microsoft, ugyanisa Windows Central nemrég leplezte le a Low Latency Profile funkciót, ami arra szolgál, hogy reszponzívabbá tegye a Windows 11-et, illetve az alkalmazásokat is gyorsabban indítsa. Az egész alapja az, hogy amikor a felhasználó magas prioritású folyamatot indít, az operációs rendszer utasítja a processzort, hogy lehetőség szerint kapcsoljon maximális turbó órajelekre, amit 1-3 másodpercig tart meg. Ez viszonylag biztonságos, mert ilyen rövid ideig fennálló magas terhelés még nem eredményez jelentős melegedést, miközben a felhasználói élményen számottevően javít, hiszen az alkalmazások, illetve az egyes menük akár 40-70%-kal is gyorsabban jelennek meg a képernyőn. A felhasználók egy részének azonban ez az újítás nem nyerte el a tetszését, ugyanis azt gondolják, hogy a Microsoft egy könnyű utat választott az órajelemelésre való fókuszálással, méghozzá ahelyett, hogy az operációs rendszer kódját optimalizálták volna. Scott Hanselman, a vállalat alelnöke többek között azalábbi X bejegyzésbenmagyarázta el, hogy lényegében minden modern operációs rendszer beveti ezt a trükköt, még a macOS és a Linux disztribúciók is. Ebben pedig igaza van az említett szakembernek, ugyanis bizonyos időtartamokon belül hasznos, ha elérhető a hardver kvázi teljes ereje, mivel az javít a rendszer reszponzivitásán. És ez nem azt jelenti, hogy a programkódon nem javít a cég, hanem azt, hogy minden lehetséges módszerrel jobb élményt próbálnak kreálni. Azt is figyelembe kell venni, hogy a Low Latency Profile egyelőre egy tesztelhető funkció, tehát a véglegesítésére még várni kell, de nem kizárt, hogy az idei őszi nagyobb frissítésben már aktiválható lesz.
Eredeti cikk megtekintése →