← Vissza

news.bsdnet.hu

Molnár Piroska élete drámája: elvesztette a gyermekét

Blikk 2026-06-20 14:00
A Nemzet Színésze, Molnár Piroska az Eötvös Péter zeneszerzővel való házasságából született fiát, Györgyöt korán elveszítette. A fiatalember 1995-ben, mindössze 26 évesen hunyt el. A színésznő korábban elárulta, hogy ez a tragédia olyan sebet ejtett rajta, amely soha nem fog begyógyulni. A magány és az egyedüllét érzését a színház segített mindig is elnyomni magában. Ferencz Evelin Újságíró (Sztárvilág) Ezeket látta már? Molnár Piroska életében egyszer házasodott meg, a férje Eötvös Péter zeneszerző volt, akivel 1968-ban keltek egybe, majd később elváltak. A művésznő nyilatkozatai alapján a színház iránti elkötelezettsége miatt a karrierjét választotta, így magánélete háttérbe szorult , és azóta sem házasodott újra. "A főiskola után házasodtunk össze Péterrel, ő akkor már Kölnben volt karmester. Adódott a lehetőség, hogy menjek vele én is Németországba, de azt mondtam, hogy a kaposvári színházat választom. Beültetett a kocsiba, levitt, de amikor meglátta, hol fogok lakni, megkérdezte, Piroska, nem lenne jobb mégis Köln? Én maradtam, ő elment" - idézte fel a kapcsolatuk zátonyra futásáról a 80 éves színésznő a Vörös Neon Varieté "Vörös Zóna" sorozatának vendégeként. Őszintén beszélt házasságáról Molnár Piroska. A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő a Színház- és Filmművészeti Főiskola elvégzése után ment férjhez Eötvös Péter világhírű zeneszerzőhöz, de néhány évvel később inkább a karriert választotta a család helyett. Végül mégis kiutazott fél évre a gyermekükkel együtt Kölnbe. Egy emeletes parasztházat béreltek a város mellett. Beletette a "háziasszonykodásba" mindenét, aztán eljött a pillanat, amikor a férje szólt, hogy nem tud azzal a tudattal dolgozni, hogy a kedvese nem azt csinálja, ami a dolga lenne. "Elkezdtünk beszélgetni, és végül felhívtam a Csiky Gergely Színház igazgatóját, Zsámbéki Gábort, majd fogtam a gyereket, és visszamentem Kaposvárra. Ezután mindketten szárnyaltunk a magunk területén . A férjemnek később lett egy párja, egy kínai zongoraművész, én pedig egyedül maradtam..." A zeneszerző és a Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő közös gyermeke Eötvös György volt, aki 1969-ben született, egy évvel a szülei 1968-as házasságkötése után. Fiatalon, mindössze 26 évesen, 1995-ben önkezével vetett véget az életének . A művésznő a fia halála utáni napon már színpadra állt, a munkába menekült. Esténként a színpadon adta ki magából a fájdalmat, nem kért nyilvános részvétet. Piroska korábban elárulta, hogy a mai napig szokott gondolatban segítséget kérni elhunyt fiától , akitől hosszú idő után csak nemrégiben búcsúzott el végleg . Gyuri hamvait az édesapja haláláig az íróasztalán őrizte. Bár a fiú végakarata az volt, hogy a hamvait egy németországi patakba szórják, Péter képtelen volt az elengedésre. A zeneszerző élete végéig az íróasztalán őrizte a közös gyermekük urnáját, és csak a 2024-es halála után nyílt lehetőség arra, hogy Gyuri féltestvére elszállítsa a hamvakat a kívánt nyughelyre A Jászai Mari-díjas színművész, Csuja Imre mindkét fiát elveszítette. Idősebb fia, Gergő még kamaszkorában, míg kisebbik fia, Bence 2019-ben, 29 évesen vetett véget önkezével az életének . A színész évtizedeken át a munkába temetkezve, a színpadon próbálta feldolgozni a traumát, amelyről csak nagyon ritkán és mély megrendüléssel nyilatkozott. "22 éve nem tudtam egy jót bőgni. Nem tudtam egy jót sírni... Meghalt mind a két fiam. Olyan, mintha kiszáradtam volna. Nem tudom ezt megmagyarázni... Megpróbálom elfogadni az elfogadhatatlant, de valahogy mégsem megy. Minden darabban, minden szerepemben a gyerekhalálról van szó. Zsuzsihoz képest szerencsés vagyok, mert kijátszhatom magamból. Ami bizonyos szempontból, egy kis időre megkönnyebbülés. Olyan, mintha tényleg bőgtem volna egy jót. Bevallom férfiasan, hogy ezek jól szoktak esni, mert valamiféle megtisztulást érzek. Miközben megyek tovább..." - nyílt meg tavaly év végén a színész a veszteségek kapcsán. A 2023-ban elhunyt Kossuth-díjas és kétszeres Jászai Mari-díjas színésznőt, Máthé Erzsit élete végéig emésztette első házasságából született kisfia korai halála . A gyermek mindössze egyéves korában, agyhártyagyulladásban hunyt el. A színésznő bevallotta, hogy a seb az idő múlásával sem gyógyult be. "Csak keveseket avatott be a magánéletébe, de sokszor éreztünk rajta valamiféle keserűséget, boldogtalanságot. Tudtuk, hogy pici korában veszítette el a gyermekét, és ezt a traumát soha nem dolgozta fel. Mégis olyan emberi tartással rendelkezett, amely keveseknek adatik meg. Zseniális színész volt, akár drámai előadásban, akár valamilyen bohózatban szerepelt. Az a mély, öblös hang, az utánozhatatlan mimika tette őt egyedivé" - emlékezett meg róla idén májusban Szacsvay László. L.L. Junior (Lesi László) is átélte ezt a traumát. 2019 augusztusában a korábbi kapcsolatából született hároméves kisfiát, Dávidkát gázolta el egy autó Zuglóban . A kisfiú 2019. augusztus 31-én, egy nyárbúcsúztató rendezvényen volt Zuglóban az édesanyjával, a bátyjával és egy baráti társasággal, amikor a Füredi utca kereszteződésében kirohant az úttestre. Egy arra járó, szabályosan közlekedő autó ekkor elütötte a gyermeket, aki a helyszínen belehalt a sérüléseibe . A tragédia az egész országot megrázta, az énekes azóta több alkalommal is beszélt a gyász feldolgozásának nehézségeiről. "Augusztus 31. van gyerekek, jön ez a dátum, mint egy kéretlen vendég, pedig épp dolgozom magamon, próbálkozom és jön ez a dátum. Pedig csak egy szám, de azt jelenti, újra eltelt 365 nap és ez csak egy rohadt szám, de mégis így megborítja az embert. Megyünk ki a temetőbe a Csillával és a kisfiúval, ma van öt éve és mindig megborít ez a dátum, pedig utálom a számokat, nem hiszek a számokban, magamban és a jó istenben hiszek, de ez valami borzalmas érzés" - vallott színt az érzéseiről Dávidka halálának ötödik évfordulóján az előadó . Molnár Piroska
Eredeti cikk megtekintése →