← Vissza

news.bsdnet.hu

Új korszak jöhet: Borbély átszabja a Fradi játékát

Blikk 2026-06-20 14:05
Borbély Balázs visszatért a Ferencvároshoz, ezúttal már vezetőedzőként. Az ETO-tól érkező szakember elárulta, milyen futballt szeretne látni, mikor változtathat Robbie Keane rendszerén, és azt is, mit jelentene számára, ha egy év múlva is a Fradi kispadján ülne. Tomka Tivadar Sportújságíró Ezeket látta már? Több mint egy hete készül az új idényre a Ferencváros Borbély Balázs irányításával. A magyar bajnok új vezetőedzője gyorsan otthon érezte magát régi-új klubjánál, a játékosok hozzáállásával pedig eddig elégedett. – Nagyon pozitívak az első benyomások. Elég jól bekezdtünk, keményen dolgoznak a srácok, senki nem panaszkodik, csinálják azt, amit kérünk tőlük – mondta a FradiMédiának. A 46 éves szakember számára nem volt ismeretlen a népligeti környezet. Korábban már dolgozott a klubnál, így pontosan tudta, hol találhatók az edzőpályák és hogyan működik a Ferencváros mindennapi élete. Borbély szerint a létesítmények azóta modernizálódtak, de úgy érzi, mintha el sem ment volna a klubtól. A Fradi új edzője azt is elárulta, hogy kinevezéséről közösen döntött a családjával, amely teljes mértékben támogatta a visszatérését. Borbély Balázs munkáját a Ferencvárosnál is Stefan Pánik erőnléti edző segíti, akivel az előző két évben Győrben dolgozott együtt . A vezetőedző megszállott és rendkívül felkészült szakemberként jellemezte kollégáját. – Pista egy olyan ember, aki tényleg csak a munkájának, a hivatásának és a családjának él. Abszolút profi, nekem is egy fontos támaszpont – fogalmazott Borbély. Az új vezetőedző nem titkolta, hogy hosszabb távon a saját elképzelései szerint szeretné átalakítani a Ferencváros játékát. Borbély elsősorban a saját szemének hisz, de nyitott a statisztikai adatokra és a részletes elemzésekre is. Minden játékost személyesen szeretne felmérni, mielőtt döntést hoz a keret kialakításáról. A szakember azt is egyértelművé tette, hogy nem tartozik a háromvédős rendszer legnagyobb hívei közé. Robbie Keane irányításával ugyanakkor másfél éven keresztül rögzültek bizonyos taktikai automatizmusok, ezért nem akar elhamarkodottan változtatni. – Szeretném idővel a saját stílusomra formálni a csapatot, de meg kell találni a megfelelő időzítést – mondta. A Ferencváros július 9-én már fontos tétmérkőzést játszik, ezért Borbély szerint az elsődleges cél az, hogy addigra a csapat fizikailag, taktikailag és mentálisan is a lehető legjobb állapotba kerüljön. Az edző a felkészülési mérkőzéseken vizsgálja meg, hogyan működnek az új elképzelései. Amennyiben a játékosok gyorsan alkalmazkodnak, akár azonnal jöhet a játékrendszer átalakítása. Ha azonban az új megoldások még nem bizonyulnak elég hatékonynak, a szakmai stáb nem erőlteti majd a váltást. Borbély Balázs hangsúlyozta, hogy kész komoly szerepet adni a fiatal játékosoknak is. Szerinte velük több egyéni foglalkozásra, videózásra és taktikai oktatásra van szükség, de ha elérik a megfelelő szintet, bármilyen mérkőzésen pályára küldi őket. – Ha a játékosok a megfelelő szintre jutnak, kész vagyok őket bármilyen mérkőzésen bedobni – jelentette ki. A vezetőedző egyelőre nem akar hosszú távú ígéreteket tenni. Úgy véli, a futballban egy év is hatalmas idő, ezért inkább lépésről lépésre haladna. Jövőjéről ugyanakkor sokatmondó kijelentést tett. – Ha egy év múlva még itt leszek, akkor az azt jelenti, hogy a csapat fejlődött, sikereket ért el, és lesz miről beszélnünk – fogalmazott. Borbély hozzátette, hogy edzőként továbbra sem tartja magát késznek. Minden nap tanulni akar a játékosaitól és a stáb tagjaitól, hogy a jövőben még jobb szakemberré váljon. Hajnal Tamás sportigazgató korábban elmondta, hogy húsz éve ismeri Borbély Balázst, és jó barátságot ápolnak. A vezetőedző szerint a közös munka eddig zökkenőmentesen alakult. Borbély ugyanakkor tréfásan megjegyezte, hogy egyelőre még nincsenek mérkőzések és komoly nyomás. – Hajnal Tamással egyelőre tökéletes a munkakapcsolat. Még nincsenek meccsek, majd ha jön a nyomás, akkor valószínűleg változik – mondta mosolyogva. Borbély az európai kupasorsolásról is beszélt. Úgy véli, a Ferencváros a lehető legnehezebb ellenfelet kapta, de ezt el kell fogadniuk. A magyar kupagyőztes továbbjutás esetén a holland Twente együttesével találkozik a labdarúgó Európa-liga-selejtezőjének második fordulójában. A szakember szerint a klubnak, a játékosoknak és a szurkolóknak egységet kell alkotniuk ahhoz, hogy sikeresek legyenek. Az új vezetőedző arra kérte a drukkereket, hogy az előttük álló nehéz időszakban is álljanak a csapat mellett. – Támogassák és buzdítsák a csapatot úgy, ahogy eddig tették, sőt még egy picivel fokozhatjuk is. Hiszek abban, hogy együtt nagy dolgokra lehetünk képesek – üzente Borbély Balázs. Fradi
Eredeti cikk megtekintése →