← Vissza

news.bsdnet.hu

Borbély Balázs bemutatkozott, hat góllal nyert a Fradi

NB1.hu 2026-06-20 14:34
Yusuf, Varga, Csirkovics, Corbu és Kanikovszki góljával nyert a Fradi. A Ferencváros 6–1-es győzelemmel kezdte a nyári felkészülési időszakot, miután zárt kapuk mögött legyőzte a Tiszakécskét az MVM-Népligeti Edzőközpontban. A zöld-fehérek oldalukon számoltak be arról, hogy az NB II-es Tiszakécske ellen játszották első nyári felkészülési mérkőzésüket. A találkozó külön jelentőséget kapott, hiszen ez volt az új vezetőedző, Borbély Balázs e lső mérkőzése a ferencvárosi kispadon azóta, hogy távozott az ETO FC Győr együttesétől. A nagy meleg ellenére jó iramú mérkőzést játszottak a csapatok. Az első komoly lehetőség még kimaradt, de nem sokkal később Bamidele Yusuf megszerezte a vezetést a Ferencvárosnak. Az első félidőben Daniel Arzani előkészítése után Varga Zétény is betalált, majd egy szögletet követően Alekszandar Csirkovics növelte háromgólosra az előnyt. Fél óra elteltével a vendégek előre tervezett kapuscserét hajtottak végre, de nem sokkal később Naby Keita passza után Varga Zétény ismét eredményes volt. A játékrész végén Corbu Máriusz is gólt szerzett, így a Ferencváros 5–0-s előnnyel vonulhatott szünetre. Borbély megérkezett a Népligetbe, Kubatov és Hajnal is megszólalt A második félidőre Borbély Balázs teljes sort cserélt. A folytatásban a küzdelem dominált, a hőség pedig jelentősen megnehezítette a játékosok dolgát. A hatodik ferencvárosi találatot Gavriel Kanikovszki szerezte, miután Acolatse lövését követően közelről eredményes volt. A hajrában a Tiszakécske büntetőhöz jutott, amelyet értékesített is, így kialakult a 6–1-es végeredmény. A Ferencvárosnál Bamidele Yusuf, Varga Zétény, Alekszandar Csirkovics, Corbu Máriusz és Gavriel Kanikovszki volt eredményes, utóbbi már a szünet után pályára küldött csapat tagjaként talált be.
Eredeti cikk megtekintése →