Újabb tehetségével hosszabbított szerződést a Vasas
NB1.hu
2026-06-20 15:04
A tehetség és Nagy Miklós sportigazgató is megszólalt a Vasas bejelentése után.
A Vasas hosszú távú szerződést kötött saját nevelésű támadójával, Jován Vilmossal.
Jován Vilmos 2022 februárjában került a Vasas Kubala Akadémia U15-ös csapatához, ahol az utánpótlásban meghatározó játékossá vált. A klub közlése szerint 64 tétmérkőzésen 32 gólt szerzett, a 2023/24-es idényben pedig 16 találattal az U17-es Országos Kiemelt bajnokság góllövőlistájának élén végzett.
A következő szezon téli időszakában Rab Bencével együtt kiemelt tehetségként hivatásos szerződést kapott a Vasas FC-től. Az NB III-as csapatban a Budapest Honvéd FC II. elleni szezonnyitón mutatkozott be, majd a legutóbbi kiírásban fontos szerepet vállalt a Vasas FC II. 5. helyezésében. Jován 15 góllal toronymagasan vezette a házi góllövőlistát, összesítésben pedig hatodik lett a Dél-Keleti csoportban.
A 19 éves támadó az előző idényben a felnőttcsapatban is bemutatkozott: előbb a Mezőörs KSE elleni MOL Magyar Kupa-mérkőzésen, majd a HR-Rent Kozármisleny elleni bajnokin lépett pályára a Vasas FC színeiben. Teljesítményére az MLSZ szakmai stábja is felfigyelt: 2024 májusában az U17-es nemzeti csapatban szerepelt, tavaly októberben pedig az U19-es válogatottban is bemutatkozott Görögország ellen.
Nagy Miklós sportigazgató elmondta, Jován még két évig megfelel a fiatalszabálynak, a klub pedig hosszú távon számol vele.
Második csapatunk 2007-es születésű házi gólkirálya még két évig megfelel a fiatalszabálynak és természetesen hosszú távon számítunk rá, így 2029. június 30-ig meghosszabbítottuk szerződését. A következő szakmai lépcsőfok az NB II lehet számára, amit kölcsönben vagy kooperációban tervezünk megoldani, minél több játéklehetőséggel.”
Jován Vilmos szerint jól sikerült számára az NB III-as szezon, és sokat jelent neki, hogy hosszú távon is a Vasas családhoz tartozhat.
Egyénileg jó szezont zártam az NB III-ban, és örülök, hogy lehetőséget kaptam arra is, hogy az elmúlt időszakban az NB II-es csapattal készülhessek. Nagyon sokat jelent számomra, hogy a Vasas családhoz tartozhatok, és külön öröm, hogy a klub hosszú távon számít rám.”
„Ezúton is köszönöm a vezetőség és a szakmai stáb bizalmát. Továbbra is mindent megteszek ezért a címerért, és azért dolgozom majd, hogy a következő szinten is helytálljak.”
Rab Bence jövőjéről pénteken tettek bejelentést az angyalföldiek .
Hosszabbított egyik legnagyobb tehetségével a Vasas