← Vissza

news.bsdnet.hu

Magyar Péter és Melléthei-Barna Márton is reagált az ellenzéki párt vádjára: „Újabb Fidesz abszurd”

Blikk 2026-06-20 15:12
Élesen visszautasította a Fidesz állításait Melléthei-Barna Márton. A tiszás képviselő szerint teljesen alaptalan az a vád, hogy alkut kötött volna alkotmánybírókkal Sulyok Tamás indítványának ügyében. Nagy Levente Newsroom újságíró Ezeket látta már? „Újabb Fidesz abszurd” – így jellemezte Facebook-posztjában Melléthei-Barna Márton tiszás képviselő, hogy a Fidesz szombati közlése szerint paktumot kötött Szabó Marcellel és más alkotmánybíróval arról, hogy szálljanak ki Sulyok Tamás köztársasági elnök indítványának tárgyalásából, cserébe pedig megtarthatják az állásukat. Melléthei-Barna szerint az ellenzéki párt magából indul ki és ismét képes alulmúlni önmagát. „Természetesen semmilyen titkos paktumot nem kötöttem sem én, sem a Tisza frakció vagy a kormány” – tette hozzá. A képviselő azt írja posztjában, hogy még a felvetést sem érti, mivel az államfő indítványa szerinte „nyilvánvalóan jogi nonszensz kategóriába esik”, az alkotmánybírók pedig szakmai okok miatt hozták meg a döntésüket. Leszögezte: semmilyen háttérmegállapodást nem köt senkivel, végzi a dolgát, a legjobb tudása szerint. „Érteni vélem, hogy miért igyekezett összejátszani a szintén távozó köztársasági elnökkel. És persze azt is értem, hogy a Fidesz retteg attól, hogy szakmai állásokba hamarosan szakmai emberek és nem az ő bábjaik kerülnek.” – tette hozzá. Magyar Péter miniszterelnök a poszt alatti kommentekben hozzátette: szerinte már vergődni sem tudnak rendesen. Az ügy előzménye, hogy több alkotmánybíró is kizárását kérte a köztársasági elnök beadványával kapcsolatos eljárásból. Indoklásuk szerint az indítvány nem egy már hatályba lépett jogszabály alkotmányosságának vizsgálatára irányult, hanem egy feltételezett jövőbeli helyzet értelmezését kérte az Alkotmánybíróságtól . A kizárások következtében a testület nem tudott teljes létszámmal eljárni az ügyben. Mivel a határozatképességhez legalább tíz alkotmánybíró részvétele szükséges, a távolmaradások miatt ez a feltétel nem teljesült. A kialakult helyzetre tekintettel az Alkotmánybíróság elnöke levette napirendről a köztársasági elnök beadványát. A történtekre reagálva a Fidesz szombati közleményében azt állította, hogy szerintük Magyar Péter egyik hozzátartozója és egy alkotmánybíró között megállapodás jöhetett létre az Alkotmánybíróság legutóbbi eljárásai kapcsán. A kormánypárt szerint ez magyarázatot adhat a testületben kialakult helyzetre. Alkotmánybíróság
Eredeti cikk megtekintése →