Ez őrület - Viking hajóvá változott a Times Square - videó
Blikk
2026-06-20 16:10
Egészen elképesztő jelenetek játszódtak le New York szívében: norvég futballszurkolók lepték el a Times Square-t, majd szinkronban „viking evezésbe” kezdtek. A tömeg Erling Haaland nevét skandálta, a látványos akcióról készült videók pedig pillanatok alatt bejárták az internetet.
Tomka Tivadar
Sportújságíró
Ezeket látta már?
Képzeletbeli viking hajóvá változtatták a norvég szurkolók a világ egyik legismertebb terét. A vörös és kék mezbe öltözött drukkerek a Times Square-en sorakoztak fel , majd egyszerre utánozták a hosszúhajók evezőseinek mozdulatait.
A különleges koreográfia közben hangosan azt skandálták:
– Ro! Ro!
A norvég „ro” szó magyarul azt jelenti: evezz. A szurkolók így egyszerre idézték meg hazájuk viking múltját, és ünnepelték a válogatott legnagyobb sztárját, Erling Haalandot.
A jelenetet New York turisták által ellepett központjában mutatták be. A norvégok egymás mögött felsorakozva, tökéletes összhangban mozogtak, mintha egy hatalmas hajó legénysége lennének.
A körülöttük álló járókelők és turisták azonnal elővették a telefonjukat. Sokan mosolyogva figyelték, ahogy a szurkolók viking hajóvá alakítják a Times Square-t.
A felvételek rövid időn belül vírusként kezdtek terjedni a közösségi oldalakon.
A norvég szurkolók látványos produkciója nem egyszerű ünneplés volt. A vörös-kék tömeg látványa teljesen átalakította New York egyik legforgalmasabb pontját. A helyiek és a nemzetközi média a norvégok megjelenését máris a világbajnokság egyik legbarátságosabb szurkolói inváziójaként emlegetik.
A viking evezés korábban Bostonban is feltűnt. A norvég drukkerek a South Station területén és a TD Garden közelében is bemutatták a különleges koreográfiát.
A Times Square-i akció azonban minden korábbinál nagyobb figyelmet kapott. A világ egyik legismertebb helyszínén egyszerre több tucat szurkoló mozgott és skandált teljes összhangban.
A norvégok ezzel bebizonyították, hogy nemcsak a stadionokban, hanem a fogadóvárosok utcáin is képesek ellopni a show-t.
Norvégia legutóbb 1998-ban szerepelt labdarúgó-világbajnokságon. A drukkereknek így 28 évet kellett várniuk arra, hogy ismét a torna helyszínén ünnepelhessék válogatottjukat.
A hosszú kihagyás után hatalmas norvég tömeg érkezett Észak-Amerikába. A szurkolók már az első mérkőzés előtt jelezték, hogy emlékezetessé akarják tenni a visszatérést.
A Times Square-en bemutatott viking evezésük ennek az ünneplésnek az eddigi leglátványosabb pillanata lett.
foci-vb 2026