Magyar Péter elárulta, mikortól kezdhet rettegni, aki pénzt vett ki a közösből
Blikk
2026-06-20 16:45
Mégsem kerül azonnal a parlament elé a Vagyonvisszaszerzési Hivatal létrehozásáról szóló törvényjavaslat. Magyar Péter szerint előbb társadalmi egyeztetés következik, a hivatal azonban már idén megkezdheti működését.
Nagy Levente
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Szeptember elején kezdheti meg működését a Vagyonvisszaszerzési Hivatal – erről beszélt Magyar Péter az RTL Híradónak . A miniszterelnök elmondta, hogy a szervezetről szóló törvényjavaslatot mégsem nyújtják be a jövő héten a parlamentnek, hanem előbb társadalmi egyeztetésre bocsátják.
Magyar szerint fontos, hogy a jogszabálytervezetet minél szélesebb körben megvitassák, ezért a parlamenti benyújtást megelőzően lehetőséget biztosítanak a véleményezésre. Hozzátette, várakozásai szerint a folyamat gyorsan lezárulhat, így az új hivatal már a nyár végén, szeptember elején felállhat.
„A tervek szerint a jogszabály tervezetet társadalmi egyeztetésre bocsátjuk és utána mikor ez lezajlik akkor megy a parlament elé és nagyon remélem, szeptember elején fel tud állni a hivatal " – fogalmazott az RTL Híradó stábjának Magyar Péter.
Korábban arról beszélt a miniszterelnök, már jövő héten az Országgyűlés elé kerülhet a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló jogszabálycsomag.
A kormány korábban közölte, a hivatal elsődleges feladata az elmúlt húsz év közvagyont érintő visszaéléseinek feltárása, a korrupciós és vagyonkimentési konstrukciók kivizsgálása , valamint a jogellenesen megszerzett közvagyon visszaszerzésének jogi támogatása lesz.
Korábban az is nyilvánosságra került, hogy a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatal létrehozásának koordinálásával Ruff Bálintot, Magyarország miniszterelnök-helyettesét bízták meg. A politikus a Válasz Online-nak adott interjújában áprilisban elmondta: „A hivatalnak a lehető legszélesebb jogosítványokkal kell rendelkeznie.”
Magyar Péter