Durván beszóltak Majkának, mert ő durván beszólt a Fidesznek és szétsavazta a kirúgott exkormánypárti újságírókat és orgánumokat – Itt a rapper vs. Hont meccs
Mediapiac
2026-06-20 17:40
Kemény hangú üzenetet fogalmazott meg Majka legutóbbi koncertjén azoknak a exkormánypárti médiumoknak, amelyeket a választás után elért a leépítési hullám.
A rapper a Mandinernek, a Pesti Srácoknak és a Megafonnak címezte szavait, miután több szerkesztőségben is elbocsátások történtek. A koncerten készült felvétel szerint Majka a színpadról azt kiabálta: „Ott rohadjatok meg, ahol vagytok!” Majka hozzátette: akár sajnálhatná is az érintetteket, de szerinte ők sem sajnálták azokat, akiket korábban lejárattak. Úgy fogalmazott, milliárdokat költöttek emberek lejáratására.
A rapper beszédében az április 12-i választásra is utalt, és köszönetet mondott mindazoknak, akik elmentek szavazni. Szerinte a választók megmutatták, hogy nem engednek az „elnyomó rezsimnek” ( tehát az érvelése szerint a Fidesz ilyen volt – szerk ), ahogy 1956-ban sem tették.
Így hangzott a teljes szöveg:
„ 11 óra magasságában voltam a legbüszkébb magyar, mióta megszülettem. Azzal, hogy ez az ország bebizonyította, hogy nem lehet velünk g*cizni. Pont úgy, mint ’56-ban, mi kellettünk ahhoz, hogy megmutassuk, hogy nálunk elnyomásnak, rezsimnek nincs helye. Nagyon-nagyon büszke vagyok minden magyar emberre, aki elment szavazni. És engedjétek meg, hogy elköszönjek egy-két napilaptól. Viszlát Mandiner, viszlát Pesti Srácok, viszlát Megafon! Sajnálhatnánk ugyan titeket, de ti se sajnáltatok minket, amikor elköltöttetek annyi milliárdot arra, hogy embereket járassatok le”.
„Ott rohadjatok meg, ahol vagytok! Viszlát Bindzsisztán!”
Mint arról a Médiapiac több cikkben is beszémolt: a napokban több kormánypárti szerkesztőségnél is leépítésekről érkeztek hírek. A Mediaworks csoportos létszámleépítés keretében csaknem húsz munkavállalót bocsát el a Pesti Srácoktól, de elbocsátások történtek a Magyar Nemzetnél és az Origónál is. Akár 400 embert is elküldhetnek a médiaóriástól.
Hont András publicista rögtön reagált Majkáéra, a kritikájának lényege, hogy szerinte a rapper történelmileg téves és aránytalan párhuzamot vont az áprilisi választás és 1956 között, amikor arról beszélt, hogy az ország mindkét esetben megmutatta: nem lehet vele „g*cizni”.
Hont szerint Majka figyelmen kívül hagyta, hogy az 1956-os forradalmat megtorlás és a Kádár-rendszer évtizedei követték, ezért szerinte a hasonlat félrevezető. A publicista azt is kifogásolta, hogy Majka „napilapokként” beszélt a Mandinerről, a Pesti Srácokról és a Megafonról, miközben ezek közül nem mindegyik napilap: a Mandiner és a Pesti Srácok portálok, a Megafon pedig influenszerhálózat.
A legerősebb kritikát Hont amiatt fogalmazta meg, hogy Majka erkölcsi alapon támadta a kormánypárti médiumokat, miközben éveken át a TV2-nél dolgozott. Hont szerint a TV2 ugyanúgy részt vett lejárató kampányokban, mint azok a médiumok, amelyeket Majka most elítélt. A publicista ezért képmutatónak tartja Majka megszólalását, és úgy véli:
Őszintébb lett volna, ha Majka világnézeti szélzsák csak ennyit mond: megváltozott a világ, én is megváltoztam… ennyi. Bár, azt hiszem, nem a világ változott, csak a kifizetőhelyek