← Vissza

news.bsdnet.hu

Megdőlt az országos melegrekord Magyarországon

Blikk 2026-06-20 18:03
Szombaton új országos napi melegrekord született Magyarországon. A rekordot egy Pest vármegyei településen mért hőmérsékleti érték állította fel. Nagy Levente Newsroom újságíró Ezeket látta már? A HungaroMet közlése szerint az előzetes adatok alapján megdőlt a június 20-ra vonatkozó országos melegrekord. Aszódon 37,1 Celsius-fokot mértek, ami nemcsak új napi rekordot, hanem az idei év eddigi legmagasabb hőmérsékletét is jelenti . A korábbi rekordot 37,0 fokkal 1908-ban Nyíregyházán és Szerepen, valamint 2013-ban Budapesten, Újpesten regisztrálták. Az előzetes mérések szerint ezt a csúcsot most Aszódon sikerült megdönteni, ahol egy tizedfokkal magasabb értéket rögzítettek . Megdőlt a melegrekord / Fotó: met.hu Ahogy arról korábban lapunk is beszámolt, június 20-án életbe lépett a vörös kód a tartós hőség miatt. Az intézkedés június 23-án, kedden éjfélig marad érvényben. A rendkívüli melegre tekintettel a MÁV palackozott ivóvizet biztosít az utasok számára a budapesti nagy pályaudvarok peronjain, a jelentősebb vidéki állomások utascentrumaiban, valamint az ügyfélszolgálatokon és a pénztáraknál. A vasúttársaság ugyanakkor arra kéri az utazókat, hogy a kiosztott víztől függetlenül mindenki vigyen magával elegendő folyadékot, és semmiképpen ne induljon útnak ivóvíz nélkül. melegrekord
Eredeti cikk megtekintése →