„Valóságos csoda történt velem” – hónapokig küzdött az életéért Gulyás József a mérgezés után
Blikk
2026-06-20 18:29
Gulyás József, a Szabad Demokraták Szövetsége (SZDSZ) egykori országgyűlési képviselője hosszú hónapok után először számolt be nyilvánosan állapotáról. A politikust súlyos szén-monoxid-mérgezés következtében kialakult neurológiai károsodás miatt kezelték kórházban, majd otthonában is folyamatos ápolásra szorult.
Nagy Levente
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Korábban a Blikk is beszámolt arról, hogy Gulyás József szén-monoxid-mérgezés miatt került kórházba . Fia, Gulyás Áron akkor közölte, hogy édesapja ugyan hazatérhetett, ám az ápolása jelentős anyagi terhet ró a családra, ezért adománygyűjtést indítottak a kezelések és a gondozás költségeinek fedezésére.
A volt képviselő most közzétett bejegyzésében köszönetet mondott mindazoknak, akik az elmúlt hónapokban támogatták. Mint írta: „Szavakkal alig kifejezhető, mekkora hálát érzek mindazért, amit Tőletek kaptam az elmúlt időszakban – azokban a hosszú hónapokban, amikor szén-monoxid-mérgezés következtében kialakult súlyos károsodás miatt több kórház több osztályán, majd az otthonomban álltam folyamatos kezelés, ápolás alatt.”
Hozzátette, hogy a családján keresztül kapott remény, biztatás és szeretet jelentős szerepet játszott felépülésében, amelyről most már úgy érzi, bátran beszélhet gyógyulásként.
Bejegyzésében arról is írt , hogy orvosai és családtagjai szerint szinte csodával határos javulást ért el. „Mélyen megindít az a gondolat, hogy az orvosaim és a családom is egyetértenek abban, miszerint valóságos csoda történt velem” – fogalmazott. Elmondása szerint a kezdeti állapot alapján az esetleges javulás is évekig tarthatott volna, a teljes felépülésre pedig alig láttak esélyt.
Gulyás József külön megköszönte az adományozóknak a támogatást, hangsúlyozva, hogy a beérkezett összegeket teljes egészében a gyógyulásával kapcsolatos kiadásokra fordították. Egyúttal arra kérte követőit, hogy a korábban közzétett számlaszámra már ne küldjenek további támogatást, mivel a jövőbeni kezeléseit és terápiáit saját költségén finanszírozza.
Mint írta, családja szerint rendkívül súlyos állapotból sikerült felépülnie, ő maga pedig hétről hétre érzékelte egészségi állapotának javulását. Külön köszönetet mondott orvosainak egy Magyarországon kevésbé ismert terápiás módszer alkalmazásáért, valamint mindazoknak, akik a hónapok során segítették a mindennapjait.
A legnagyobb hálával ugyanakkor gyermekeiről és volt feleségéről beszélt. „A legnagyobb köszönet azonban mégis a családomat, gyerekeimet illeti, különösen Áront, a fiamat és Évát, a volt feleségemet, akik hónapokon át felváltva vigyáztak rám, és gondoztak éjjel-nappal” – írta.
A volt SZDSZ-es politikus végül arról is beszámolt, hogy fokozatosan visszatér a mindennapi élethez, ugyanakkor a történtek arra tanították meg, hogy lassítson, és más ritmusban élje tovább az életét.
Gulyás József a Szabad Demokraták Szövetségének tagjaként 2002 és 2010 között országgyűlési képviselő volt, emellett hosszú éveken át a párt egyik meghatározó vidéki politikusának számított. Aktívan foglalkozott nemzetbiztonsági és emberi jogi kérdésekkel, több parlamenti bizottság munkájában is részt vett.
SZDSZ