← Vissza

news.bsdnet.hu

8 évet kapott a tömegmészárlásra készülő, Magyarországon élő norvég férfi

HVG 2026-06-20 19:05
Jogerősen 8 év fegyházra ítélték a tömeggyilkossággal fenyegetőző, Magyarországon élő norvég férfit – számolt be róla az RTL Híradó . Három éve a terrorelhárítók fogták el, miután videót osztott meg arról, hogy példaképe a norvég tömeggyilkos, Anders Breivik. Arról is beszélt, hogy túl akarta szárnyalni Breivik tömegmészárlását, aki 77 embert ölt meg 2011-ben. A nyomozók a férfi telefonján gyermekpornográf felvételeket is találtak. A férfi a videóiban arról beszélt, hogy nem fogják tudni megállítani, és a vasúti pályaudvaron, vagy a repülőtéren is mészárlást rendezhet. Az is kiderült, hogy Norvégiában korábban már erőszakos és szexuális bűncselekmények miatt ült öt évet börtönbem.
Eredeti cikk megtekintése →