Nem költözik Debrecenbe az új Közlekedés Múzeum
HVG
2026-06-20 19:19
Már biztos, hogy nem költözik Debrecenbe a Közlekedési Múzeum – erről a közlekedési miniszter beszélt az RTL Híradónak . Vitézy Dávid úgy fogalmazott: elődje, Lázár János ötlete blöff volt.
Vitézy több mint hat évig volt a múzeum főigazgatója, ez alatt született döntés arról, hogy a kiállítóhely az Északi járműjavító régi épületébe kerül, ahol most időszaki kiállításokat tartanak.
Ezen a kiállításon beszélt arról Magyar Péter miniszterelnök, hogy a Vagyonvisszaszerzési Hivatalt csak ősszel állíthatják fel, előtte ugyanis társadalmi egyeztetésre bocsátanák a törvényjavaslatot .