Orbán Viktor a Szőlő utcai ügyről: „Egy nemzetközi eszkortfiút használtak fel”
Blikk
2026-06-20 19:36
A Szőlő utcai ügyről beszélt a HírTV-nek adott interjújában Orbán Viktor. A korábbi miniszterelnök élesen bírálta az ügyben megfogalmazott vádakat, és úgy fogalmazott: szerinte az egész történet politikai célokat szolgált.
Blikk-összeállítás
Ezeket látta már?
Orbán Viktor szerint már a kezdetektől látható volt, hogy az akkori ellenzék politikai indíttatásból próbált meg embereket összefüggésbe hozni az üggyel , azóta pedig újabb részletek kerültek napvilágra. A politikus úgy véli, az ügy mögött tudatos lejáratási kísérlet állt.
„Én csak azt tudom mondani, hogy az egész ügy, amiről beszélünk, az egy gyalázatos provokáció, az egy propagandisztikus műbalhé, ahol embereket gyanúsítottak meg becsületsértő módon, nyilvánvalóan politikai célból, és most azt is tudjuk, hogy pénzért” – fogalmazott.
A miniszterelnök Pócs János minapi videójára célzott, melyben a Szőlő utcai intézmény egy korábbi nevelője, Kis Márió szerepelt, meg egy hangfelvétel, melyen valaki azt mondja, négymillió forintot kapott. Pócs János szerint Bangó Sándor az, aki korábban azt ígérte, nyilvánosságra hozza "Zsolti bácsi" nevét. Bangó Sándor később egy interjúban határozottan tagadta, hogy pénzt kapott volna és azt is, hogy ő lenne a hangfelvételen .
A korábbi kormányfő azt is kifogásolta, hogy állítása szerint pénzért próbáltak kompromittáló történeteket terjeszteni közéleti szereplőkről. „Az, hogy egy ilyen nemzetközi eszkortfiút használnak fel arra, pénzért, hogy becsületes emberekről becstelen dolgokat terjesszen, ez felháborító” – mondta.
Orbán Viktor szerint azoknak, akiket az ügy során alaptalanul hoztak kellemetlen helyzetbe, bocsánatkérés és jóvátétel jár. „Azt gondolom, hogy a becsületükben megsértett emberek, azok bocsánatkérést kell, hogy kapjanak, és elégtételt is. Ilyen nincs, ez elfogadhatatlan” – jelentette ki.
A Magyar Nemzet nemrég egy TikTok-videóra hivatkozva arról írt, hogy a Szőlő utcai ügyben korábban megszólaló Bangó Sándor anyagi nehézségekkel küzdött . A lap szerint a fiatal, aki korábban a nyilvánosság előtt az állítólagos „Zsolt bácsiról” beszélt, Dubajban vállalt munkát, és saját közlése szerint prostituáltként dolgozott az Egyesült Arab Emírségekben. Bangó a TikTok-oldalán arról beszélt , hogy miután Magyarországon nem talált megfelelő munkát, egy közvetítő segítségével jutott ki az arab országba. Erre célzott most Orbán Viktor, mikor escortfiút emlegetett a HírTV-nek nyilatkozva.
Szőlő utca