Szeptember elején állhat fel a vagyonvisszaszerzési hivatal
Magyar Hírlap
2026-06-20 19:51
Mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot a jövő héten, először társadalmi egyeztetésre bocsátják - mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton.
Mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot a jövő héten, először társadalmi egyeztetésre bocsátják - mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton.
Magyar Péter felidézte: az eredeti terv az volt, hogy a jövő héten a parlament elé terjesztik a hivatal létrehozásáról szóló jogszabály-tervezetet.
Nagyon sok észrevételt kaptak, joggal szeretnék az emberek, hogy legyen egy rövid társadalmi egyeztetés, hogy plusz javaslatok is bekerülhessenek. Ezért a jövő héten társadalmi egyeztetésre bocsátják a tervezetet, és ezután megy az Országgyűlés elé.
A miniszterelnök bízik abban, hogy szeptember elején felállhat a hivatal.