← Vissza

news.bsdnet.hu

8 évet kapott a tömegmészárlással fenyegetőző, Magyarországon élő norvég férfi

24.hu 2026-06-20 19:50
Jogerősen ítélte 8 év fegyházra a bíróság azt a Magyarországon élő norvég férfit, aki tömeggyilkossággal fenyegetőzött – számolt be az RTL. A férfit három évvel ezelőtt fogták el a lakásánál a terrorelhárítók, miután kiposztolta az internetre, hogy a hírhedt norvég terrorista és tömeggyilkos, a 2011-ben 77 embert módszeresen levadászó Anders Breivik a példaképe. Sőt, a férfi az interneten azt is állította, szeretné túlszárnyalni Breiviket az áldozatok számát tekintve. A Magyarországon élő férfi több videót is feltöltött magáról az internetre, amikben az erőszakos terveit részletezi. Az egyik 2023-ban készült felvételen úgy fogalmaz: Próbáljatok csak megállítani. Gyilkolhatok az utcán vagy egy üzletben is Ezután pedig hozzáteszi, hogy akár a reptéren és a vasútállomáson is lecsaphat. Mint kiderült, a férfi Norvégiában már ült börtönben erőszakos és szexuális bűncselekmények miatt. A magyar hatóságok a férfi telefonján gyermekpornográfiát is találtak. The post 8 évet kapott a tömegmészárlással fenyegetőző, Magyarországon élő norvég férfi first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →