← Vissza

news.bsdnet.hu

Már a görög partoknál is megjelent az invazív gömbhalfaj, ami az embert is megharaphatja

Telex 2026-06-20 20:25
Görögország vizeiben már terjed, és egyre nagyobb veszélyt jelent a Földközi-tenger élővilágára és az emberre is az ezüst hátú gömbhal, írja a hvg.hu a Corriere della Serára hivatkozva . A Vörös-tengerből származó invazív faj korábban Izrael és Ciprus partjain már elterjedt. A hal veszélyes más halakra is, harapásával képes ölni, és az emberbe is beleharap, igaz, ránk nem különösebben veszélyes, de tetanuszoltást igényelhet. Bár a gömbhalat sok országban különlegességként fogyasztják is, az ezüst hátú gömbhal húsa kifejezetten mérgező, így nem ajánlott ételként elkészíteni. A görög partoknál két faj példányait észlelték eddig, ami miatt vészjelzést adtak ki a hatóságok.
Eredeti cikk megtekintése →