← Vissza

news.bsdnet.hu

„Ez a város nem csak a baloldaliaké, hanem a jobboldaliaké is” – fokozódik a feszültség a fővárosi LMBTQ-zászlók miatt

Mandiner 2026-06-20 20:48
Mint arról beszámoltunk , a Karácsony Gergely-vezette Budapest LMBTQ-zászlókkal díszítette fel az Erzsébet hidat a jövő heti, budapesti Pride-felvonulás „alkalmából” – egyre látványosabbak tehát az előkészületek mióta Magyar Péter bejelentette, hogy idén zöld utat kap a budapesti Pride. Sőt, a miniszterelnök korábban arról is beszélt, a kormány nyitott az azonos neműek házasságát és az örökbefogadást érintő társadalmi vita megindítására. Első körben az Énbudapestem névre hallgató közösségi oldal számolt be az újdonságról , mint írták, korábban nem volt rá példa, hogy a magyar fővárosban valaha hidak fel lettek volna így lobogózva. „Erre b@zdmeg van pénz. Kátyúzás meg nem megy. Karácsony... Takarodó!” „Megnyugodva látom, hogy a hozzászólók nagy része egy hányadéknak tartja. (Mert az is!) Szerencsére NEM mindenki támogatja, ahogy az hamisan be lett harangozva. Megnyugodtam, hogy mégsem akkora hatalmas %-a a lakosságnak bolond.” „Ez nem progresszív, hanem agresszív szenny! Borzalom, ami most folyik az országban.” „Már régen nem csak a melegek elfogadásáról szól a szivárványos zászló, hanem politikai tartalma is van. Nem kell kirakni semmilyen kisebbség zászlaját semmilyen hídra. Rohadt unalmas már a kultúrharc.” „Ez a lényeg. A prájd. Hogy a város hajlékony, drogos, alkesz megszállás alatt áll, az szemmel láthatóan nem érdekel senkit a városházán.” Közben a Mi Hazánk Facebook-bejegyzésben jelentette be, hogy júliusban megszervezi az első Családi Büszkeség Menetét . A párt szerint „még inkább veszélybe kerültek a hagyományos családi értékek a kormányváltás után” , mert álláspontjuk szerint „ az a globalista LMBTQ-lobbi, amely már ellenzékből is túl nagy befolyással bírt Magyarországon, most szabadon támadhat minden olyan értéket, melyek a nemzeti érzést hivatottak erősíteni” .
Eredeti cikk megtekintése →