← Vissza

news.bsdnet.hu

700 ezres tömeg bulizott a belvárosban, a kormány azonnal intézkedik

Economx 2026-06-20 21:00
Mexikóváros kormánya bejelentette, hogy betiltja az alkohol közterületeken történő értékesítését, miután több mint 700 ezren gyűltek össze a belvárosban, hogy megünnepeljék a mexikói labdarúgó-válogatott bejutását a világbajnokság kieséses szakaszába – írta a Reuters . Mexikó Dél-Korea elleni győzelmét hatalmas utcai ünneplés kísérte, a szurkolók táncoltak az esőben, zászlókat lengettek, himnuszokat énekeltek és vuvuzelákat fújtak. Másnap reggel a Reforma sugárút – a város egyik főútja – tele volt szeméttel, a virágok nagy részét letaposták. A hatóságok mintegy 40 tonna hulladékot gyűjtöttek össze a történelmi központ környékén. Cesar Cravioto, Mexikóváros kormányzati titkára arra kéri majd a környékbeli éttermeket és bárokat, hogy tiltsák meg a vendégeknek az alkoholos italok helyiségen kívüli elvitelét, és a közeli kisboltokat arra kérhetik, hogy a nagyobb mérkőzések előtti órákban hagyják abba az alkohol értékesítését. „Továbbra is ragaszkodni fogunk ahhoz, hogy a szurkolók jól érezzék magukat, de túlzott alkoholfogyasztás nélkül” – mondta Cravioto. Bostonban, egy másik világbajnokságnak otthont adó városban, a „Tartánhadsereg” néven ismert skót szurkolók annyi sört ittak, miután Skócia csapata 1-0-ra legyőzte Haitit a városi stadionban, hogy több bár is arról számolt be, hogy kifogyott a sör. Mexikó szerdán Csehországgal csap össze a csoportkörben . Megosztom
Eredeti cikk megtekintése →