Hegedűs Zsolt: Tanulni kell a tatabányai gyermek halálának tragédiájából
Blikk
2026-06-20 20:51
Egy tragikus eset borzolta fel a kedélyeket a tatabányai kórházban, ahol egy kétéves kisfiú meghalt, miután lázgörcsöt kapott. A gyermek szülei elmondták, hogy már egy nappal korábban is orvosi ügyeletre vitték kisfiukat, de akkor hazaküldték őket. Másnapra a gyerek 40 fokos lázzal került vissza a kórházba.
Horváth Ádám
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Mint arról korábban beszámoltunk, rendőrségi nyomozás indult annak a kétéves kisfiúnak a halála miatt , aki magas lázzal került a tatabányai kórházba, ám néhány órával később életét vesztette. A szülők szerint gyermeküket már egy nappal korábban is orvoshoz vitték, akkor azonban hazaküldték őket . Állításuk szerint a kisfiú állapota ezután tovább romlott, a kórházban pedig szerintük nem kapta meg időben a szükséges ellátást .
Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter a Facebookon osztotta meg gondolatait az esetről, hangsúlyozva az egészségügyi rendszer hiányosságait. Rámutatott, hogy két évvel ezelőtt egy tanulmány társszerzőjeként foglalkozott egy angliai és egy magyar gyerekhaláleset összehasonlításával. „Angliában a tragédiát követően a rendszer önvizsgálatot tartott, feltárta a hibákat és a transzparens hibafeltárás kultúráját erősítette meg” – írta.
Hegedűs Zsolt kiemelte, hogy Magyarországon az örökölt rendszer mélyen gyökerező problémái , mint az átláthatatlanság és a hibák eltitkolása, súlyosan hátráltatják az egészségügyi fejlődést. „Olyan egészségügyet akarunk, ahol a hibák feltárása és a tanulás kultúrája természetessé válik” – fogalmazott. Hozzátette, hogy a tatabányai esetben az igazságszolgáltatásnak kell kimondania a felelősséget, de egy ilyen tragédiából tanulni kell az egész rendszer érdekében.
Hegedűs Zsolt