Mégsem nyújtják be jövő héten a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot
Klubrádió
2026-06-20 21:15
Mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot a jövő héten, először társadalmi egyeztetésre bocsátják – mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton.
Magyar Péter emlékeztetett: az eredeti terv az volt, hogy a jövő héten a parlament elé terjesztik a hivatal létrehozásáról szóló jogszabály-tervezetet. Nagyon sok észrevételt kaptak, joggal szeretnék az emberek, hogy legyen egy rövid társadalmi egyeztetés, hogy plusz javaslatok is bekerülhessenek - mondta.
Ezért a jövő héten ahelyett, hogy a javaslatot terjesztenék be, inkább társadalmi egyeztetésre bocsátják a tervezetet, ami majd csak ezután megy az Országgyűlés elé. A miniszterelnök abban bízik, hogy szeptember elején felállhat a hivatal.
(via MTI)