← Vissza

news.bsdnet.hu

Új villanyórát igényelhetnek a magyarok, hamarosan kereshetik a fogyasztókat az okosmérők miatt

ATV 2026-06-21 03:34
Az okosmérők számos pozitívumot hozhatnak a hazai háztartásokba, a szolgáltatók rövidesen megkezdhetik az igénylők felkeresését. Júniusban megnyílnak az energetikai fejlesztéseket célzó uniós pályázatok keretei, melyek következtében az okosmérők is jóval több helyen jelenhetnek meg. A kormány heteken belül véglegesítheti a kiírásokat, a hálózati elosztó társaságok pályázata után pedig megkezdődhet az egyeztetés a cégek és a minisztérium között. Mint a Money.hu írja, várhatóan 2026 őszétől fogják megkeresni ezzel kapcsolatosan azokat a fogyasztókat, akik a prioritási listájuk elején szerepelnek. Akinek van lakossági napelemrendszere vagy benne van a Napenergia Plusz Programban, szinte biztosan rajta lesz az értesítési listákon. De miért jó az okosmérő? Amellett, hogy a szolgáltatónak is automatikusan adatokat küldenek (megszüntetve a diktálást és a becsült számlázást), a felhasználóknak is segítenek pontosabban tervezni. Ezen kívül kiválthatja a külön mérőórákat , ugyanis képes egyetlen mérőeszközként kezelni azokat. Ennek következtében nincs szükség mérőhely-szabványosításra, ami akár több százezer forintot is megspórolhat a felhasználónak. Az okosmérő negyedórás bontásban méri a fogyasztást, így a legnagyobb fogyasztók egyszerűbben átütemezhetők az úgynevezett „ völgyidőszakra ”, míg az időzíthető gépeket a kedvező árú éjszakai vagy a déli, napsütötte órákra – írták.
Eredeti cikk megtekintése →