← Vissza

news.bsdnet.hu

Kínos: elvitték a lottó főnyereményét, de senki nem jelentkezett a milliárdokért

Bors Online 2026-06-21 06:30
Még mindig keresik azt a szerencsés lottójátékost Dél-Walesben, aki megnyerte a 12 millió fontos, azaz több mint 4.8 milliárd forintnak megfelelő főnyereményt, de eddig nem jelentkezett érte. A hivatalos közlés szerint a szelvényt egy Rhondda Cynon Taf nevű térségben vásárolták, a nyertesnek pedig december 3-áig van lehetősége átvenni milliárdjait, amelyről vélhetően jelenleg nem is tud. A nyertes számok sorsolása után kiderült: az illető egyedüliként találta el azokat, így övé a teljes főnyeremény . Miután a nyertes a június 3-ai sorsolás után nem jelentkezett rögtön, a szervezők kiemelték: nem feltétlen walesi győztesről lehet szó, hanem talán olyanról, aki átutazóban volt vagy épp nyaralás közben vásárolta a szelvényt. Épp ezért a keresés jelenleg is zajlik. Andy Carter, a Nemzeti Lottózó nyertesekkel foglalkozó tanácsadója így nyilatkozott az esetről: – közölte, kiemelve: a nyertes szelvény birtokosa 180 napig jelentkezhet a nyereményért az eredeti jegy bemutatásával. Azok, akik valamilyen okból már nem rendelkeznek a szelvénnyel, de úgy vélik, jogos igényük lehet a nyereményre , írásban is benyújthatnak kérelmet, de ezt a sorsolást követő 30 napon belül kellett megtenniük, írja a Mirror .
Eredeti cikk megtekintése →