"Boomernek számítok" – Szabó Leslie hónapokig élt kínzó fájdalommal, most egy másik jelenséggel kell megküzdenie - elmondta, mi van vele
Blikk
2026-06-21 07:00
Hosszú hónapok bizonytalansága, fájdalmas „újra rehabilitáció” és kitartó munka után ismét fájdalom nélkül ragadhat gitárt Szabó Leslie. A Megasztár második évadának felfedezettje, zenész és író őszintén mesélt lapunknak arról, hogy amikor már kezdte feladni a reményt, akkor jött a javulás.
Orosz Ferenc
Újságíró (Sztárvilág)
Ezeket látta már?
Szabó Leslie 2003-ban tűnt fel a Megasztárban, s az egész ország a szívébe zárta, míg a döntőig menetelt. Az elmúlt időszakban kevesebbet láthatta a közönség zenészként a sokoldalú művészt, aminek komoly egészségügyi okai voltak. Egy csukló műtét után egy évvel ugyanis újra makacs fájdalom jelentkezett a kezében, amely hónapokra megnehezítette nemcsak a zenélést, hanem a mindennapokat is.
- Egyszer csak elkezdett fájni a kezem - vágott bele a történetbe Szabó Leslie. - Minden olyan tevékenységnél előjött, ahol mozgattam a kisujjamat, pedig nem is pont ott történt a műtét. Folyamatos fájdalom volt, és eleinte reméltem, hogy majd magától elmúlik. Tornáztattam, próbálkoztam, de nem javult. Sokáig türelmesen vártam, bízva a természetes gyógyulásban, végül azonban szakemberek segítségét kértem. Novemberben mentem el egy amolyan „újra rehabilitációra”, ahol meg is jegyezték, hogy sokkal több gyógytornára és fizikoterápiára lett volna szükség már a műtét után is. Sajnos közben beteg lettem, övsömörrel és ideggyulladással küzdöttem, ami tovább nehezítette a helyzetet.
A hosszú hónapok alatt a javulás szinte észrevehetetlenül érkezett. A fájdalom nem csökkent, ezért Leslie egy idő után már kezdte elveszíteni a reményt.
- Február környékén már úgy voltam vele, hogy nem is foglalkozom vele különösebben, mert nem láttam az eredményt. A fájdalom nem javult, viszont volt egy nagyon pici mozgásbeli fejlődés. A orvosom biztatott, hogy folytassam, mert a terapeuták szerint látszik a változás. Végül újra belevágtunk, és egyszer csak elmúlt a fájdalom. Ez hatalmas áttörés volt. Az elmúlt hónapban már fokozatosan terheltem a kezemet, főleg gitározással, és szerencsére továbbra sem fáj. Most már úgy látom, hogy teljes mértékben vissza tudok térni - mesélte lelkesen az énekes-dalszerző, akinek 1998 óta több mint 30 nagylemezen több mint 200 munkája jelent meg. Együtt dolgozott többek között Bródy Jánossal , Charlie-val, Tátrai Tiborral és Torres Danival, szövegíróként pedig többek között Roy & Ádám Trambulin, A csapból is én folyok és a Feketén a hófehér", vagy Szekeres Adrien Piszkos tánc és az Így jó című dalait is jegyzi.
- Örömmel mondhatom, hogy visszatértem a színpadra, a közelmúltban a monori Borvidékek Hétvégéjén ugyan eredetileg nem szerepelt a tervben, hogy egyedül is játsszak, de végül így is hangszert ragadtam. Játszottam több mint fél órát, és remekül sikerült. Jól működött a kezem. Persze nem hajlik pontosan úgy, mint régen, de ezt a közönség nem veszi észre. Utána a helyi Happy Five zenekarral is színpadra álltam, akikkel már régóta barátságban vagyok. Egy 30-40 perces közös blokkot adtunk, és fantasztikus volt a fogadtatás. Szeptember 5-én, éppen a születésnapom után egy nappal lesz az első igazi visszatérő nagy koncertem – 90 perces – Berekfürdőn, szintén a Happy Five-val közösen.
Szabó Leslie, miközben a gyógyulására koncentrált, az alkotás sem szorította háttérbe. Első regénye, a Paraplé, 2024-ben jelent meg, és napjainkban is több könyvön is dolgozik.
- Szerettem volna, ha idén gyermeknapra megjelenik a mesekönyvem, de technikai okok miatt ez elmaradt. Az anyag teljesen kész, gyakorlatilag nyomdakész állapotban van. Készen áll egy novelláskötet is, és egy kifejezetten drámai hangvételű íráson is dolgozom. A novelláimban mindig voltak komoly gondolatok is, de most tudatosan egy mélyebb, súlyosabb terület felé fordultam - újságolta a sokoldalú művész, aki az idei nyáron egy több mint tíz éve dédelgetett álmot is megvalósít.
- Mindig szerettem a vizet és a kalózvilágot. Egy videojáték egyik része kapcsán fogalmazódott meg bennem, hogy ha egyszer lesz saját házam és külön dolgozószobám, akkor azt egy hajóskapitány kabinjára emlékeztető helyiséggé alakítom. Egykor asztalos is voltam, így ezt a projektet is saját kezűleg valósítom meg. Évek óta gyűjtöm hozzá az anyagokat és az eszközöket, már másfél éve dolgozom is a szobán, és hamarosan végre abba az állapotba kerül, hogy megmutathassam a nagy nyilvánosság előtt is - mesélte nevetve Szabó Leslie, aki saját bevallása szerint halad a korral.
- Boomernek számítok , ezt már elfogadtam, de szeretném még jobban megtanulni a közösségi média használatát. Ugyanakkor fontosnak tartom, hogy olyan tartalmakat készítsek majd, amelyeknek valódi értékük van – tette hozzá.
Megasztár